Rotary dla planety – 1,2 miliona drzew

Rotary dla planety – 1,2 miliona drzew
Ogólnoświatowy projekt „ROTARY for PLANET -1,2 Milion Trees” wystartował. Dziękujemy wszystkim wspaniałym Rotariankom i Rotarianom, którzy tego dnia byli z nami. W realu i myślami. A było nas dużo. Dziękujemy wszystkim Klubom i osobom, które zasponsorowały drzewa biorąc tym sposobem udział w starcie. Razem możemy więcej. Zasadziliśmy wspólnie ponad 200 drzew.
Dziękujemy Bogdanowi Uliaszowi za zaangażowanie, bez niego ten projekt by nie wystartował. Dziękujemy Markowi Wcisło – Gubernatorowi Nominatowi za przybycie i patronat. Dziękujemy Past Gubernatorowi Januszowi Potępie za przybycie i aktywny udział. Obaj Panowie kopali przykładnie. Dziękujemy Rotariankom i Rotarianom z Czech: RC Ostrava International i RC Opava. Dziękujemy Oldze i Adamowi Krajewskim RC Mriya, Ukraina za udział i organizację udziału Klubów Rotary z Ukrainy. Na Ukrainie drzewa posadzili: RC Kharkiv Mriya, RC Kharkiv New level, RC Kharkiv City, RC Kharkiv International, RC Kharkiv, Rotaract Club „Kharkiv Mriya”, RC Dnipro City, RC Mykolaiv, RC Vinnytsia Postup. W Turcji: RC Balikesir. Na Cyprze: sadziła Olena Almazina Klub Kharkov Mriya. Brawo!
Dziękujemy Rotariankom i Rotarianom z polskich Klubów: RC Wrocław, RC Kraków Wyspiański , RC Kraków Wawel, RC Chełm, RC Kielce, RC Jelenia Góra, RC Zamość Ordynacki, RC Wolsztyn ( sadzili w Wolsztynie), RC Gorzów Wlk. ( posadzą w Gorzowie).
Był z nami również Burmistrz Mikołowa – Stanisław Piechula – gospodarz terenu i Członkowie Klubu Golf Park Mikołów, którzy sadząc drzewa owocowe włączyli się do naszego Projektu. Teraz to już nasz wspólny projekt.
Zapraszamy wszystkie Kluby do kolejnych działań w tym wieloletnim projekcie, do którego już w tamtym roku zmotywowała nas nasza Prezydentka Małgorzata Szymczyk a w tym zorganizowała start projektu, obecnie już międzynarodowego. Poniżej lista osób i Klubów, które wystartowały wraz z nami zaocznie sponsorując drzewa: RC Koszalin, RC Białystok, RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński, Rotaey E-Club Poland, RC Warszawa Józefów, RC Mriya, Charków, Ukraina, RC Warszawa Fryderyk Chopin, Rotaract Warszawa Fryderyk Chopin.
Byli też indywidualni sponsorzy: Gubernator Nominat Marek Wcisło, Olga i Adam Krajewscy, Bogdan Uliasz, Agnieszka Koniarek- Smorzewska, Jolanta i Roman Szyja, Małgorzata Szymczyk, Angelika Przeździęk, Iwona i Paweł Korczyńscy, Ryszard Łuczyn, Grażyna Dzwonnik, Josef i Mirosława Melecky, Michał Wojtalik, Mirosław Chwiejczak.
Dziękujemy naszym Klubowym Koleżankom za wiele pyszności, którymi ugościliśmy dzielnych przyjaciół. I na koniec jeszcze raz bardzo dziękujemy naszemu Koledze Bogdanowi Uliaszowi za przygotowanie miejsc nasadzeniowych i wirtuozerię na koparce. Było na co popatrzyć.
Rotary Club Katowice
Fot. z arch. RC Katowice

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.