Rotariańskie Zawody Wędkarskie w Worynach

Rotariańskie Zawody Wędkarskie w Worynach

Tradycyjnie już w pierwszy weekend września. W tym roku było to 4 września, odbyły się XXII Rotariańskie Zawody Wędkarskie o Puchar Gubernatora Dystryktu 2231 połączone z X Memoriałem Zbigniewa Bartoszewicza. Spotkaliśmy się tradycyjnie, na łowisku  w Worynach, które obfituje w pstrągi, karpie i inne gatunki ryb.

Dopisała nam pogoda, Goście i humory. Sympatycy Rotary oraz Członkowie zaprzyjaźnionych Klubów z Druskiennik, Giżycka i Olsztyna, a nawet Rotary Club Malton & Norton z Wielkiej Brytanii stawili się w sobotnie przedpołudnie zaopatrzeni w sprzęt wędkarski i przynęty. W tym roku według specjalnej kategorii oceniane były dzieci i młodzież, które jak się okazało, chętnie spędzają czas z wędką nad wodą.

W Zawodach wzięło udział 24 zawodników, w konkurencji drużynowej oraz indywidualnej. Były to niespotykanie zacięte zawody! Ryba, jak to ryba – brała i nie brała. Emocje sięgały zenitu! Z każdą chwilą wyławiano coraz większe sztuki. Pola doświadczonym wędkarzom nie ustępowały młode damy, które wzięły udział w zawodach, a te były, za zgodą wszystkich wędkujących przedłużone o godzinę. Stało się tak z powodu lenistwa ryb, które na początku nie miały zamiaru dać złapać się na haczyk.

W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo przypadło drużynie Rotary Club Bartoszyce – Lidzbark Warmiński. Ryby złowione przez członków drużyny ważyły aż 36,02 kg!

Na drugiej pozycji uplasował się Rotary Club Giżycko, z 16,90 kg ryb. Trzecie miejsce zajął Rotary Club Druskienniki z 9,42 kg ryb.

W zawodach indywidualnym bezkonkurencyjnym był Mariusz Hermanowicz z Lidzbarka Warmińskiego. Jego wynik był imponujący. Aż 16,02 kg ryb złowił ten zawodnik. Ale RC Giżycko nie pozostało w tyle i reprezentant tego Klubu, Jerzy Szerszenowicz mógł pochwalić się 10,54 kg ryb. Trzecie miejsce przypadło naszemu Gościowi z Litwy – Jurijusowi Melnicenko. Nasz kolega z Druskiennik wyciągnął 9,42 kg ryb.

W kategorii dziecięcej i młodzieżowej wystartowały trzy młode damy – Maja Aleksiejczuk, Ida Ciesielska i Klara Worthington. Każda z nich otrzymała nagrodę indywidualną i dyplom uczestnictwa.

Sędzią głównym zawodów był spostrzegawczy i sprawiedliwy Bogdan Kabelski. Dzięki Panu Sędziemu mamy pewność, że wszystkie połowy były zważone rzetelnie, a cała konkurencja przebiegała prawidłowo. Ryby niewymiarowe były wypuszczane do stawów.

Na Zwycięzców w kategorii drużynowej czekały puchary za I, II i III miejsce, ufundowane przez Gubernatora Dystryktu 2231 Wojciecha Wrzecionkowskiego. Prezydent Rotary Club Bartoszyce – Lidzbark Warmiński Mateusz Jurkiewicz był fundatorem nagród indywidualnych tzw. „Złotych Haczyków”, odpowiednio za I, II i III miejsce.

Organizatorzy składają w tym miejscu serdeczne podziękowania Panu Gubernatorowi Dystryktu 2231 Wojciechowi Wrzecionkowskiemu i Prezydentowi RC Bartoszyce – Lidzbark Warmiński Mateuszowi Jurkiewiczowi za ufundowanie nagród.

Po zawodach wszyscy zostali zaproszeni na specjały – oczywiście rybne! Pyszna ucha, wędzony jesiotr, pstrąg i karp, po takich zawodach i na świeżym powietrzu smakowały wybornie. Spotkanie zaczęliśmy i zakończyliśmy przy pięknej pogodzie. Towarzyszyła nam podwójna tęcza. Więc kto nie był tym razem, ma czego żałować, ale z pewnością będzie mógł dołączyć do nas za rok!

Pozdrawiamy i zapraszamy!

Aleksandra Górecka-Ostrowska, RC Bartoszyce – Lidzbark Warmiński

Wiesław Ostapowicz, RC Bartoszyce – Lidzbark Warmiński

Fot z arch. RC Bartoszyce – Lidzbark Warmiński

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.