Lucyna Momot

Działa w klubie: RC Oświęcim

Lektor języka angielskiego, metodyk, od ponad 20 lat w Oświęcimiu prowadzi własną firmę – Centrum Nauczania Języka Angielskiego LINGUA. Jest autorką programów rozwoju kompetencji językowych pracowników spółek kapitałowych, ma wieloletnie doświadczenie w zakresie nauczania języka angielskiego w biznesie. Autorka koncepcji ogólnopolskiego programu „Pracy z uczniem zdolnym” w szkołach średnich. Jest absolwentką i trenerką Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej przy Muzeum Żydowskim w Oświęcimiu.

Zrealizowała projekt dla Wydziału Psychologii University of Chicago w zakresie badań dotyczących podejmowania decyzji przez osoby dwujęzyczne pt. The Benefits of Being Bilingual.

Nagrodzona m. in. tytułem Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet w roku 2014 oraz tytułem Kobiety Charyzmatycznej magazynu Why Story w roku 2021. Uczestniczka wielu konferencji m.in. Nobel Week Dialogue Sztokholm grudzień 2016, Global Summit of Women, Sydney kwiecień 2018, Auschwitz – Nigdy więcej- Czy na pewno? Oświęcim lipiec 2019.

Od 2020 r. działa w RC Oświęcim. Prezydent-elekt w kadencji 2022/23. Przewodnicząca Komitetu ds. Promocji Konwencji RI w Dystrykcie od grudnia 2022.

Podczas VI Turnieju Golfa o Puchar Prezydentów Klubu Rotary jako debiutantka zdobyła srebro w kategorii Nadzieja Polskiego Golfa. Prywatnie mama trójki dzieci, miłośniczka literatury i Ojca Chrzestnego, u ludzi najbardziej lubi poczucie humoru.

Jej motto życiowe – Nie bój się wielkiego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi.