Rotarianie na motocyklach w Hamburgu

Rotarianie na motocyklach w Hamburgu

W dniach 30.05-2.06.2019 r. grupa reprezentująca Międzynarodowe Stowarzyszenie Rotarian na Motocyklach Polska udała się w podróż na Konwencję Rotary International w Hamburgu.

Punkt zbiórki ustalony został na Słubice. Tam wspólna kolacja i spacer – zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie – dał wszystkim czas na pogawędki oraz przyjemne spędzenie czasu.

Następnego dnia Jorn poprowadził całą ekipę wyjątkowymi drogami, z dala od autostrad, umożliwiając wszystkim poznanie uroków północnej części Niemiec.

Po ponad 400 kilometrach trasy dotarliśmy do Luneburga – punktu zbiórki dla wszystkich motocyklistów zrzeszonych w światowym IFMR.

Spotkaliśmy tam wielu naszych przyjaciół i spędziliśmy z nimi fantastyczny wieczór.

Rankiem kolejnego dnia, cała grupa wyruszyła na Konwencję do odległego o  niespełna 60 kilometrów Hamburga. Droga prowadziła malowniczą okolicą
wzdłuż Łaby.

Na miejscu, po wizycie na Konwencji, był czas na zwiedzanie Hamburga, co wszyscy chętnie wykorzystali. Wieczorem, po powrocie do Luneburga ponownie mieliśmy czas na pogawędki, wspólne zdjęcia, snucie planów na sezon motocyklowy.

W niedzielę część grupy powróciła szczęśliwie do Polski, a część pozostała nadal w Niemczech, uczestnicząc w Konwencji i dalszej części wyjazdu zorganizowanego przez przyjaciół z IFMR AGS.

Michał Frelichowski v-ce Prezydent IFMR Polska

Fot. z arch. IFMR Polska

Zobacz też

Piękny jubileusz RC Zamość

Piękny jubileusz RC Zamość

Dźwięk dzwonu i hymn Rotary w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza zainaugurowały 5 października 2019 roku obchody jubileuszu 25 lecia RC…

III Rotariańskie Ogrody Sztuki

III Rotariańskie Ogrody Sztuki

III Rotariańskie Ogrody Sztuki już za nami. Celem tego dorocznego wydarzenia charytatywnego jest pozyskiwanie środków na pomoc dzieciom z domów…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.