Rotarianie dla dzieci w Świnoujściu

Rotarianie dla dzieci w Świnoujściu

Finał 24 Charytatywnego Balu Rotary miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Świnoujściu. 11 marca 2019 r. grupa rotarian z RC Świnoujście uroczyście przekazała zebrane w czasie balu środki finansowe, w wysokości 18 600 zł, na ręce dyrektor szkoły Agnieszki Adamczyk.

Dla przypomnienia 24 Charytatywny Bal Rotary odbył się w Świnoujściu w Hotelu Radisson Blu, a wśród licznych gości dużą grupę stanowili koledzy i koleżanki z dwóch zaprzyjaźnionych klubów Rotary z Niemiec: Klubu Rotary Usedom i Klubu Rotary Anklam. W gronie rotarian byli również goście z Dani z Klubu Rotary Christianshavn-Slotsholmen (Kopenhaga).

Celem balu było pozyskanie środków finansowych na wsparcie Szkoły Publicznej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w zakresie wyposażenia Sali Doświadczania Świata (terapii Snoezelen) w pełnym jego zakresie. W trakcie balu odbyła się również licytacja 8 rysunków dzieci z powyższych oddziałów integracyjnych. Licytacja zakończyła się sukcesem i ze sprzedaży tych wspaniałych dzieł osiągnięto kwoty: 4.050 zł i 140 Euro. Łączna kwota, którą Klub przekazał w dniu 11 marca to 18 600 zł.

Przy kawie i herbacie oraz obficie zastawionym słodkościami i owocami stole, rotarianie wspólnie z dyrekcją szkoły i przewodniczącym Rady Rodziców omawiali plany dotyczące najbliższego przedsięwzięcia w zakresie ochrony środowiska. Dyrekcja szkoły przygotowała dla każdego klubowicza bardzo miłą niespodziankę w postaci breloczka z maskotką szkoły – ŻYCZULKĄ.

Mirosław Jędrak, RC Świnoujście

Fot. z arch. RC Świnoujście

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnaliśmy w dniu 27 maja 2024 r. naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.