Rotaract European Meeting Kraków 2021

Rotaract European Meeting Kraków 2021

Udało się! Kraków został wybrany miastem, w którym w dniach 14-17 stycznia 2021 roku odbędzie się Europejska Konferencja REM. Możliwość organizacji tak prestiżowego i ważnego wydarzenia jest dla nas zarówno zaszczytem, jak i wiąże się z dużą ilością pracy i przygotowań.

REM to konferencja, która odbywa się dwa razy w roku – w zimie jak i na jesieni. Nam trafiła się edycja zimowa, z czego bardzo się cieszymy, ponieważ na uczestników czeka niespodzianka w postaci fakultatywnego wyjazdu na narty na zakończenie konferencji (przy współpracy z klubem ze Słowacji). Na REM przyjedzie około 400 Rotaractorów z całej Europy i nie tylko. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym Rotaractorskim świcie, dlatego też chcemy aby ta edycja na długo zapadła w pamięci naszych gości.

Na uczestników  REM w Krakowie czeka mnóstwo atrakcji. Będą mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych panelach (zapraszamy Rotarian do bycia prelegentami), skorzystać z wycieczek fakultatywnych (m. in. Wieliczka, Auschwitz), spróbować lokalnych przysmaków i oczywiście dobrze się bawić. Największą atrakcją REMu będzie niewątpliwie gala wieńcząca konferencję, która odbędzie się … w naszej kopalni soli w Wieliczce! Będzie to iście zimowy, kryształowy bal, na który również serdecznie zapraszamy chętnych Rotarian i byłych Rotaractorów.

Mamy nadzieję, że organizacja wydarzenia na tak dużą skalę pozwoli nam nie tylko na promocję Rotaractu w Polsce, ale i na zacieśnienie więzi z członkami naszej organizacji w Europie a nawet na Świecie. REM to także wspaniała okazja ku temu, by pokazać młodemu pokoleniu jak pięknym, bogatym w tradycje miastem jest Kraków.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook’u oraz na Instagramie, gdzie będziemy na bieżąco wrzucać informacje o nadchodzącej konferencji.

https://www.facebook.com/REMCracow2021/

https://www.instagram.com/remcracow2021

HOC Team REM Cracow 2021

Anna Grzywacz

Przewodnicząca komitetu organizacyjnego

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.