Dwa reportaże telewizyjne w finale konkursu im. Bohdana Kurowskiego

Dwa reportaże telewizyjne w finale konkursu im. Bohdana Kurowskiego

Dwa reportaże telewizyjne znalazły się w finale konkursu dla młodych dziennikarzy ogłoszonego przez Polski Dystrykt Rotary International. Celem konkursu jest promowanie wartości humanistycznych, norm etycznych, idei pomocy – która jest przewodnią ideą Rotary: „Służba innym ponad korzyść własną”.

Jury pod przewodnictwem prof. Marka Sokołowskiego nominowało do finału reportaże: Michała Kępińskiego z Piły pod tytułem „ Pod wodą jesteśmy tacy sami” i Macieja Wróbla z Olsztyna pod tytułem „Budzik”.

Skróty reportaży można obejrzeć na naszej stronie. Poniżej linki.

1. Pod wodą jesteśmy tacy sami:

2. Budzik:

Michał Kępiński od 2008 roku przez trzy lata w regionalnej telewizji odpowiadał za pracę redakcji i wydawanie serwisów informacyjnych. Głośny materiał o bombie ekologicznej na pilskim lotnisku pozwolił mu w 2011 roku, na angaż w krakowskim oddziale TVN UWAGA, gdzie z powodzeniem pracował przez dwa lata. Po krótkim odpoczynku od zawodu dziennikarza, wrócił do TV ASTA w Pile. Redaguje magazyn interwencyjny „Reporterzy”, prowadzi swój autorski program „Prosto z Mostu”, współpracuje z ogólnopolską telewizją ZOOM TV. Jego materiały były nominowane do nagrody Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

Maciej Wróbel współpracował z Radiem Wawa, Radiem Olsztyn, a także był redaktorem naczelnym Pulsu Miasta. Przez ponad 10 lat był związany z Telewizją Polską. Najpierw jako dziennikarz programu młodzieżowego „Rower Błażeja”, potem reporter TVP Olsztyn, aż w końcu reporter w „Wiadomościach” TVP1 i szef redakcji „Informacji” TVP3 Olsztyn. Prezenter programów informacyjnych, publicystycznych i społecznych. Prowadził magazyn turystyczny „Okno na Polskę” oraz program „To jest temat” w TVP Info, a także program „Polska non stop” w TVP1. Był też gospodarzem autorskiego talk-show pt. „Miękkie lądowanie”, gdzie rozmawiał z gwiazdami. Obecnie jest redaktorem naczelnym Telewizji Regionalnej ReTV.

Patron konkursu – Bohdan Kurowski ( 1933-2009) był dziennikarzem i pierwszym gubernatorem polskiego dystryktu Rotary po II wojnie światowej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24 czerwca br. podczas uroczystego koncertu z okazji 20 – lecia powołania polskiego dystryktu Rotary International w Inowrocławiu.

Ireneusz Iwański

Pełnomocnik Gubernatora D 2231

Zobacz też

Ratujmy wodę – źródło życia

Ratujmy wodę – źródło życia

Deficyt wody pitnej jest jednym z najpoważniejszych wyzwań współczesnego świata. Ponad miliard ludzi na świecie (dane WHO i UNICEF) zmaga…

Action Summit Malmö 2024

Action Summit Malmö 2024

W dniach 19-22 września 2024 roku miałam zaszczyt uczestniczyć w Forum Gubernatorów i Action Summit 2024 w Malmö w Szwecji.…

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny, to czas zadumy i pamięci o tych, którzy odeszli. Wspominamy ich życie, dokonania, dobroć i…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.