RC Lublin spełnia marzenia dzieci

RC Lublin spełnia marzenia dzieci

Po raz kolejny Klubowi Rotary w Lublinie udało się spełnić marzenie. Tym razem było to marzenie 10 letniego Kuby Siergieja, ucznia 3 klasy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie, której dyrektorem jest pani Iwona Majewska.

Kuba jest chłopcem z niepełnosprawnością sprzężoną w tym niewidomy. Pochodzi z Włodawy. Od kilku lat mieszka w internacie. Interesują go nowiny techniczne. Mimo ograniczeń ruchowych lubi uprawiać sport, np. chętnie gra w piłkę dźwiękową.

Pomimo trudności, chętnie wypełnia swoje obowiązki szkolne i dodatkowo rozwija swoje zainteresowania. Interesuje się muzyką, a w szczególności śpiewem. Został już zauważony w konkursach wokalnych, w których bardzo chętnie bierze udział. Na tegorocznych, grudniowych XX-tych Jubileuszowych Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku wraz z dwoma innymi uczennicami zdobył specjalne wyróżnienie. Otrzymał też wyróżnienie w IV Edycji Festiwalu O.K.U.L.A.R. (Ogólnopolskiego Konkursu Ludzi Uzdolnionych Różnorodnie).

Scena przyciąga naszego młodego bohatera. Drugą pasją Kuby, którą realizuje jest teatr – jest aktorem zespołu „Rekwizyt”.

Jak na artystę estradowego przystało Kuba lubi słuchać muzyki, bardziej doświadczonych zawodowców, żeby później móc osobiście realizować się wokalnie. Do tego potrzebny był mu głośnik Bluetooth. Kiedy zwróciła się do nas pani Edyta Sosnowska, która uczy Kubę angielskiego odpowiedź mogła być tylko jedna. Na spotkaniu z przedstawicielami RC Lublin, Kuba pojawił się jak młody profesjonalista w białej koszuli i błękitnej marynarce. Wykonał a capella kolędę „Mędrcy świata” i chętnie dzielił się krótkimi opowieściami o szkole. Otrzymał wymarzony głośnik i torbę cukierków, którymi miał poczęstować wszystkie dzieci.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że realizowany przez nasza cykliczna akcja „Rotary spełnia marzenia” daje przede wszystkim nam wiele radości.

Wojciech Brakowiecki
Prezydent RC Lublin

Fot. z arch. RC Lublin. Na fot: Jakub Siergiej, p. Danuta Kaczorowska wicedyrektor ośrodka, p. Edyta Sosnowska nauczycielka, Przemysław Soszka skarbnik RC Lublin, Wojciech Brakowiecki prezydent RC Lublin.

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.