RC Młyniec Drugi współorganizatorem Festiwalu Wiatru w Ustce

RC Młyniec Drugi współorganizatorem Festiwalu Wiatru w Ustce

W lipcu zakończyła się II Edycja Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2019. Klub Rotary Młyniec Drugi  – obok RC Słupsk – był jednym z organizatorów, zaś nasz były Prezydent Jarosław Balcerzewski (2018-2019) oraz Prezydent elekt Magdalena Kłoss (2020-2021), mistrzowie świata, dali popis swoich możliwości!

W dniach 12-13 lipca 2019 r. odbyła się już druga edycja Columbus Festiwal Wiatru. Podczas tego święta goście mogli obejrzeć m.in. zapierające dech w piersiach pokazy lotnicze, zaś na festiwalowej scenie posłuchać największych przebojów Kamila Bednarka. Nasz Klub jest szczególnie dumny z pokazów motoparalotniarskich w wykonaniu pary Magdalena Kłoss i Jarosława Barlcerzewski, dwukrotnych mistrzów świata w tej dyscyplinie!

Jarek Balcerzewski tak pisał o Festiwalu:

Efekty mogliście podziwiać na żywo na usteckim niebie. Przełamaliśmy złą passę pogodową, jaka nam towarzyszyła w ostatnich latach i w końcu mogliśmy “się wstrzelić” z widowiskiem. Aby efekt końcowy był taki, jaki Państwo oglądacie na zdjęciach.

Szczególne podziękowania należą się Magdalenie Kłoss, sekretarzowi Klubu Rotary Młyniec Drugi, która była współorganizatorem CFW 2019. Klub Rotary Młyniec Drugi był zaś jednym z oficjalnych organizatorów Festiwalu.

Karol Sienkiewicz, RC Młyniec Drugi

Źródło: https://rotarymlyniecdrugi.pl

fot. Arkadiusz Szadkowski (www.takiestory.pl, fb/takiestory.pl)

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnaliśmy w dniu 27 maja 2024 r. naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.