RC Inowrocław pomaga młodej tenisistce

RC Inowrocław pomaga młodej tenisistce

Zebranie RC Inowrocław w dniu 7 listopada 2017 r. miało bardziej uroczysty charakter, niż zwykle. Oprócz Rotarian na spotkanie przybyli także zaproszeni goście m.in. młoda tenisistka Zuzanna Szczepańska z ojcem i dziadkiem.

Obecność młodej sportsmenki i jej bliskich nie były przypadkowe, bowiem Rotarianie już po raz drugi przekazali jej czek na kwotę 10 tysięcy złotych na rozwój dalszej kariery sportowej.

W tym roku Zuzanna wywalczyła m.in. brązowy medal w grze pojedynczej na Halowych Mistrzostwach Polski U16 i srebrny w grze podwójnej podczas tych samych mistrzostw. W maju na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Tenisie Ziemnym zdobyła brąz oraz złoto w grze podwójnej mieszanej. We wrześniu z Drużynowych Mistrzostw Polski przywiozła brązowy krążek. Jest też reprezentantką Kadry Narodowej.

– Na tę chwilę moim celem jest zdobywanie punktów i doświadczenia w turniejach ITF. W dalszej przyszłości chciałabym zagrać w Australian Open czy na Wimbledonie – tak o swoich marzeniach i planach powiedziała młoda tenisistka.

Czek wręczył jej skarbnik klubu Stanisław Siembab, a gratulacje złożył prezydent Bogusław Kolanowski.

Podczas zebrania przeprowadzono licytację grafiki Henryka Czamana. Obraz nabył Janusz Niewiadomski, a zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie uczniów ze szkół zawodowych powiatu inowrocławskiego.

Spotkanie uświetnił występ poznańskich artystów: Lidii Leitgeber i Sławomira Sikory.

Tekst i fot. Bernard Wyderka

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.