RC Bydgoszcz Stare Miasto – nowy klub w rotariańskiej rodzinie

RC Bydgoszcz Stare Miasto – nowy klub w rotariańskiej rodzinie

10 grudnia do wielkiej i przyjaznej rotariańskiej rodziny dołączył Klub Rotary Bydgoszcz Stare Miasto. Wśród jego członków są doświadczeni Rotarianie, byli Rotaractorzy, stypendyści programów rotariańskich, a co najważniejsze – ludzie, których pasją jest działanie na rzecz innych.

RC Bydgoszcz Stare Miasto to klub wielopokoleniowy, który łączy doświadczenie ze świeżym i kreatywnym spojrzeniem na dzisiejszy świat. Klub spotyka się w poniedziałki o 18:00 w Hotelu City w Bydgoszczy.

Gościem uroczystości był Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Ostrowski, który zadeklarował wsparcie inicjatyw klubu i przekazał na aukcję obraz namalowany przez młodych pakistańskich artystów. Gościliśmy również kilku byłych gubernatorów: Barbarę Pawlisz, Piotra Wygnańczuka, Tadeusza Płuzińskiego, Jerzego Karasińskiego oraz Gubernatora Nominata Łukasza Grochowskiego. Zjechało się też wielu przedstawicieli klubów Rotary z całej Polski.

W trakcie wydarzenia mogliśmy wysłuchać muzycznych popisów młodzieżowych artystów oraz debaty „Uczone refleksje o naturze ludzkiej w świetle hasła Prezydenta RI 2016/2017 Johna Germa „Rotary Serving Humanity”.

Po uroczystym wręczeniu karty Charterowej na ręce Prezydent Klubu Anny Roszewskiej i odsłonięciu tablicy klubu przed hotelem, rozpoczęła się biesiada rotariańska. W jej trakcie przeprowadziliśmy aukcję charytatywną, a zebrane w ten sposób środki finansowe zostaną przeznaczone na wsparcie młodych niepełnosprawnych sportowców.

Anna Roszewska
Prezydent RC Bydgoszcz Stare Miasto
Fot. Ewa Kaźnica z RC Bydgoszcz Brda

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.