Charytatywny Międzynarodowy Turniej On-Line

Charytatywny Międzynarodowy Turniej On-Line

RC Białystok serdecznie zaprasza do zgłaszania się w terminie do 28 Listopada 2020 i wzięcia udziału w Charytatywnym Międzynarodowym Turnieju On-Line FIFA Championship!!!! Sam Turniej odbędzie się 4 Grudnia 2020 roku on-line w Internecie. Pieniądze zebrane dzięki turniejowi zostaną przeznaczone na przygotowanie miejsc noclegowych dla rodziców ciężko chorych dzieci leczonych w białostockim Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym!

Nasz Klub organizuje od samego powstania Turnieje Piłkarskie, które są naszym źródłem finansowania Projektów Charytatywnych. W tym roku z powodu pandemii niestety musieliśmy odwołać Turniej Letni, a kolejny Zimowy także nie dojdzie do skutku. Postanowiliśmy jednak nie poddawać się i wpadliśmy na szalony pomysł aby Turniej zorganizować on-line. Sprawami technicznymi zajął się Łukasz Zimnoch a grafiką Kamila Sitak.

Chcemy aby rodzice byli razem z dziećmi w tych chwilach kiedy ich najbardziej potrzebują. Chcemy, aby rodzice wspierali proces terapii i leczenia tak, by dzieci szybko i efektywnie mogły wracać do zdrowia. Szpital prowadzi terapię nie tylko dla dzieci z Białegostoku ale przede wszystkim dla małych pacjentów z całego regionu północno wschodniej Polski. Rodziców często nie stać na hotel, czy też wynajęcie mieszkania i po to aby być blisko swoich dzieci śpią na parkingu w samochodzie lub, jeśli pozwoli na to personel szpitala, na kocu pod łóżkiem dziecka. Chcemy to zmienić!

Ten Projekt, na który zbieramy środki, chcemy realizować poprzez Grant Globalny, jego wstępną wersję już umieściliśmy na stronie Rotary Foundation. Zapraszamy was  i  wasze zaprzyjaźnione Kluby i Dystrykty do wsparcia naszego Projektu.

To jest cel projektu, do którego realizacji także i Ty możesz się przyłączyć!

Zgłoszenia na Turniej poprzez rejestrację oraz link do strony z płatnościami możecie znaleźć tutaj https://rotarybialystok.pl/fifa/ Regulamin oraz informacje zamieszczone są w kilku językach, angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz ukraińskim.

Informacje o turnieju także na Fanpage wydarzenia https://fb.me/e/2ZWkrxrVb

Bardzo dziękujemy firmom  które pomogły nam zorganizować to wydarzenie: Galaktus PR – www.galaktus.pl , 2N IT Sp. z o.o. – www.2n.pl oraz za wsparcie tłumaczenia regulaminów firmie ArcusLink Tłumaczenia Specjalistyczne s.c.   www.arcuslink.pl

Podczas przygotowania tego wydarzenia poznaliśmy szereg nowych technologii związanych z ustawieniem mikropłatności oraz płatnością przez Facebook i chętnie tą wiedzą się z wami podzielimy!

Jeszcze raz dziękuję za uwagę i zapraszam do Turnieju oraz do pomocy!

 

Tomasz Michalik, RC Białystok

Grafika: Kamila Sitak

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.