Rajd motocyklowy i pomoc potrzebującym

Rajd motocyklowy i pomoc potrzebującym

W dniach 20-23 czerwca 2019 Rotarianie motocykliści zrzeszeni w IFMR Polska spotkali się na kolejnym Rajdzie Motocyklowym. Tym razem za sprawą Janusza Babicza i przyjaciół z RC Lublin Centrum gościliśmy w Hotelu Botanic, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego w Lublinie.

 

Janusz zaplanował bogaty program zwiedzania Roztocza Lubelskiego i Pojezierza Włodawsko-Łęczyckiego. Przez dwa dni odwiedziliśmy między innymi: piękny Pałac Zamojskich w Kozłówce, cudowny Zamość gdzie powitali nas Rotarianie z RC Zamość Ordynacki oraz Witold Paszt (grupa VOX) i aktor Marek Siudym, skosztowaliśmy wspaniałego pstrąga w restauracji Roztoczański Pstrąg oraz zostaliśmy ugoszczeni ciastem i kawą u Marka Danelczyka w jego Dworze w miejscowości Sobibór.

 

Łącznie podczas Rajdu „nawinęliśmy” na koła naszych motocykli ponad 500 km w pięknym słońcu ale także w deszczu i gradzie, na szczęście wieczorami goszczący nas Hotel Botanic witał nas wspaniałą kuchnią co dało okazję do wymiany wrażeń i snucia planów na kolejne wyjazdy motocyklowe.

 

Tradycyjnie już wsparliśmy lokalną społeczność zbierając środki na zakup dwóch pomp infuzyjnych z kompletnym wyposażeniem do żywienia pozajelitowego, dzięki tym pompom poprawi się komfort życia podopiecznych stowarzyszenia „Mogę Żyć”.

 

Tomasz Wiszniewski, RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński

IFMR Polska

 

Fot. z arch. IFMR Polska

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.