Przekazanie służby w krakowskich klubach Rotary

Przekazanie służby w krakowskich klubach Rotary

W dniu 26 czerwca w hotelu Holiday Inn w Krakowie odbyło się uroczyste  przekazanie służby wszystkich 6 krakowskich klubów Rotary (RC Kraków, RC Kraków – Wawel, RC Kraków – Wanda, RC Kraków – Wyspiański, RC Kraków – Centrum, RC Kraków Zamek Niepołomice oraz Rotaract Kraków – Wawel), Rotaractu oraz Asystentów Gubernatora.

Moją służbę Asystenta Gubernatora przekazałem w godne ręce Past Prezydenta RC Kraków – Zamek Niepołomice Wiesława Adamczyka. Wspólne osiągnięcia krakowskich klubów w okresie 2018/19 przypomnieliśmy sobie pokazem przeglądu zdjęć oraz opowieściami z niezapomnianych chwil… List gratulacyjny od Gubernatora Łukasza Grochowskiego odczytał PDG Janusz Potępa.

W trakcie spotkania wspominano akcje charytatywne ubiegłorocznej kadencji. Między innymi krakowscy rotarianie zrealizowali międzyklubowy projekt dla Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie i w dniu 5 czerwca przekazali samochód osobowy marki Skoda o wartości 40.000 zł, który będzie służył pielęgniarkom w codziennym odwiedzaniu pacjentów przebywających w domu dla objętych opieką paliatywną.

A oto link do artykułu na ten temat: KLIKNIJ ABY PRZECZYTAĆ 

Krakowscy rotarianie cieszą się i są dumni, że udało im się tyle zrobić w kwestii pomocy potrzebującym!

Marek Wcisło, RC Kraków Wawel

Asystent Gubernatora w kad. 2018/2019

Fot. z arch. Marka Wcisło

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.