Przekazanie służby gubernatora Dystryktu 2231

Przekazanie służby gubernatora Dystryktu 2231
Pierwszy dzień lipca to w Rotary data szczególna – wchodzimy w nowy rok rotariański. Dziś rozpoczyna się też moja kadencja jako Gubernatora Dystryktu 2231. To wielki zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność.
Wszyscy mamy marzenia, ale ich wdrażanie w życie to kwestia wyboru. A kiedy organizacje, takie jak nasza, marzą o wielkich rzeczach, jak wyeliminowanie polio i walka o pokój, to naszym zadaniem jest podjęcie wszelkich działań dla ich spełnienia. Bo wyobraźnia nie zna granic i Rotary nie zna granic!
Rozmawialiśmy o tym w ubiegłym tygodniu podczas przekazania służby w Koszalinie i jestem przekonany, że mamy w sobie ogrom zapału i energii, aby wspólnie te marzenia realizować!
Dziękuję Past Gubernatorowi Wojciechowi Wrzecionkowskiemu za Jego służbę. Gratuluję wszystkim powołanym Prezydentom Klubów Rotary, Rotaract i Interact oraz Oficerom Dystryktu. Przed nami rok spełniania marzeń i wspólnej pracy, aby służyć ponad własny interes i czynić dobro na całym świecie!
Dzielę się zdjęciami z ceremonii przekazania służby zorganizowanej przez Rotary Koszalin. Ustępowała Prezydentka Alina Anton, a służbę przejmował Sławomir Nowosadko. Całość spotkania prowadził Mistrz Ceremonii – Romuald Wanowicz.
Piotr Jankowski, Guberator Rotary Polska, Dystrykt 2231
Fot. Marcin Betliński/Prestiż Magazyn Koszaliński

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.