Prośba o wsparcie projektu zakupu fortepianu

Prośba o wsparcie projektu zakupu fortepianu

Na prośbę Przewodniczącego ICC Polska-Litwa Stanisława Andrzejewskiego zamieszczamy apel litewskich Rotarian o włączenie się do akcji zbiórki na zakup fortepianu na rzecz Szkoły Sztuk Pięknych im. M. K. Cziurlionisa w Druskiennikach. Poniżej treść listu:

„W 2025 roku Litwa i miasto Druskienniki będą obchodzić 150. rocznicę narodzin najsłynniejszego litewskiego artysty (malarza, kompozytora i działacza kultury) M. K. Cziurlionisa. W tym roku Druskienniki zamienią się w litewską stolicę kultury.

W celu upamiętnienia znaczenia M. K. Cziurlionisa rozpoczęliśmy prace nad najważniejszym projektem „Zakup fortepianu koncertowego na rzecz Szkoły Sztuk Pięknych im. M. K. Cziurlionisa w Druskiennikach”. Jakościowy i długowieczny instrument muzyczny jest bardzo ważny i niezbędny dla najzdolniejszych dzieci zarówno z Druskiennik, jak i z całej Litwy do rozwoju ich talentów i poszerzania miłości do muzyki u społeczeństwa poprzez odnalezienie przez ludzi spokoju wewnętrznego i radości z życia. Mamy nadzieję, że udział w międzynarodowych konkursach wezmą również dzieci z Polski.

Serdecznie zapraszamy Państwa do przyczynienia się swoim istotnym wkładem do realizacji wyjątkowego celu oraz udzielenia wsparcia według możliwości. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy i wsparciu zrealizujemy ten istotny projekt do 2025 roku. Uprzejmie prosimy o rozesłanie tego wniosku do wszystkich braci Rotary w Polsce.

Każdego z naszych sponsorów zaprosimy na imprezę DZIĘKCZYNNĄ bezpośrednio po zebraniu potrzebnych środków i zakupie fortepianu koncertowego.

Informacje dla przelewu wsparcia:

Druskininkų Rotary klubas

Numer identyfikacyjny: 193302524

Swedbank, nr rachunku: LT07 7300 0101 7530 1725

Tytuł przelewu: wsparcie na zakup fortepianu koncertowego.

 

Dziękujemy Państwu za życzliwość!

 

Z wyrazami szacunku

Prezydent Druskininkų RK                                      

Vytautas Andruškevičius”

 

Fot. www.pixabay.com

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.