Pożegnanie Krzysztofa Strykiera

Pożegnanie Krzysztofa Strykiera

Z wielkim smutkiem informujemy, że w niedzielę 2 czerwca 2024 roku po ciężkiej, okrutnej chorobie odszedł od nas nasz Przyjaciel i Kolega Krzysztof Strykier. Miał 82 lata. Był członkiem Rotary od początku lat 90-tych. Działał w RC Warszawa, RC Katowice, RC Warszawa City i RC Warszawa Belweder. Do ostatnich dni nosił znaczek Rotary w klapie marynarki.

Krzysztof był motorem wielu przedsięwzięć gospodarczych i niesamowicie skutecznym biznesmenem. Barwna i znakomita postać życia gospodarczego, pełen wielu pasji, filantrop, człowiek wielkiego serca, wspierające wszelkie inicjatywy pomocy wszystkim w potrzebie. Znakomity przyjaciel i fantastyczny gawędziarz. Uwielbiał ciekawe rozmowy. Prawie zawsze obecny na spotkaniach z interesującymi guest speakerami; na żywo w klubie, czy podczas spotkań na Zoom-ie podczas pandemii. W ostatnich latach zamieszkał się na Mazurach, pod Piszem. Nad jeziorem Roś prowadził gospodarstwo agroturystyczne. Nieustannie zapraszał tam znajomych, często ludzi znanych ze współczesnej historii Polski.

Kierowca rajdowy, wieloletni członek Automobilklubu Warszawskiego i Automobilklubu Polski. Krzysztof reprezentował barwy Automobilklub w rajdach zaliczanych do Mistrzostw Polski i międzynarodowych na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku.

Kolejną jego pasją był brydż sportowy; zawodnik oraz wielokrotny zdobywca trofeów na zagranicznych i polskich zawodach.

Krzysztofa nie da się opisać. Był też znakomitym fotografem, autorem ponad 20 filmów dokumentalnych ze swych podróży. Kilka z tych filmów zaprezentował nam w Klubie. Był żeglarzem, myśliwym, kolekcjonerem malarstwa, znawcą i miłośnikiem dobrej kuchni. Od kilku lat namawiałem go na pisanie wspomnień. Zgadzał się ze mną, ale odkładał to na później. Byłaby to bardzo gruba książka. Byłaby…

Rajdowiec, jego i mój kolega, który zadzwonił do mnie z tą smutną wiadomością powiedział – „umarł Król Życia”. Więcej nie musiał mówić.

Pożegnanie Krzysztofa odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godzinie 10.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych.

Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół Krzysztofa.

Zbigniew Rogowski, RC Katowice

Piotr Pajdowski, RC Warszawa Belweder

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.