Pożegnanie Iwony Katyszewskiej

Pożegnanie Iwony Katyszewskiej

Dziś ze smutnymi informacjami z RC Łódź Centrum. Iwonko „odeszłaś cicho bez pożegnania…”

Taką Cię zapamiętamy – zawsze uśmiechniętą!

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 17. maja o godz. 12:15 na cmentarzu przy ulicy Szczecińskiej w Łodzi.

Przyjaciele z RC Łódź Centrum

 

Iwonka we wspomnieniach Izy Walerysek

Iwonka Katyszewska – nasza rotariańska siostra, była z nami w klubie RC Łódź Centrum od kilku lat.

Włączała się w nasze działania. Pełniła funkcje sekretarza klubu, aż choroba wymusiła zmiany.

W życiu prywatnym ostatnie lata prowadziła swoja firmę zajmującą się dekoracją okien. Upiększała domy, biura, mieszkania. To informacje, które każdy zna. A ja chciałam powiedzieć, że Iwonka była kolorowa, nietuzinkowa.

Mimo zatroskania sprawami codziennymi, potrafiła znaleźć czas dla znajomych, przyjaciół by pomóc, wesprzeć. Potrafiła się też cieszyć, radować radościami innych, małymi czy dużymi sukcesami.

Była kobietą czerpiąca z życia pełnymi garściami. Lubiła tańczyć , zwiedzać, gadać godzinami przy kawie czy lampce wina o życiu, i kobiecych problemach. Martwiły ją zmarszczki i cieszyły zabawy z wnukiem.

Gdy choroba przyszła nie poddała się. Walczyła. Z uśmiechem na twarzy pracowała, choć już nie wstawała. O wszystkich pamiętała. I by nadal żyć i cieszyć się z nami, łączyła się z nami na Zoom.

Chciała i wierzyła, że walka będzie zwycięska choć los zadecydował inaczej. Do ostatniej chwili wspierałyśmy się i liczyłyśmy na zwycięstwo.

Jechałyśmy na zabiegi mówiąc sobie „do usłyszenia” i los zdecydował, że to było nasze ostatnie do widzenia.

Spotkamy się tam … gdzieś …i znów będziemy razem.

Izabela Walerysek, RC Łódź Centrum

Fot. z arch. RC Łódź Centrum

Zobacz też

Koncert charytatywny dla Julki

Koncert charytatywny dla Julki

W dniu 17 listopada b.r Interact Grudziądz Centrum z pomocą swojego starszego brata – Klubu Roraty Grudziądz Centrum, zorganizował koncert…

Ciepłe buty dla 200 dzieci

Ciepłe buty dla 200 dzieci

W dniu 18 listopada 2017 odbyła się cykliczna już akcja „Ciepłe buty na zimę” zorganizowana przez Rotary Club Szczecin Center.…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.