Powstał nowy klub Rotary

Powstał nowy klub Rotary

28 września 2022 roku w Hotelu Fenix w Jeleniej Górze odbył się czarter nowego Klubu Rotary w Jeleniej Górze. W Rotary Club Fenix Jelenia Góra działa 21 osób ze świata biznesu, kultury i nauki. Gościem specjalnym wydarzenia był Piotr Jankowski Gubernator Dystryktu 2231 Polska. Na uroczystości czarteru RC Fenix Jelenia Góra obecni byli członkowie klubów Rotary z Jeleniej Góry, Wrocławia, Kościana i Karpacza.

Podczas wydarzenia Prezydent RC Fenix Jelenia Góra powiedział:

– Głównym celem naszego klubu jest integracja wobec tego, co jest naszą przyszłością, czyli turystyki. Klub na międzynarodowy charakter – na razie polsko-czeski, ale planujemy także współpracę z klubami z innych krajów. Chcemy integrować się wokół wydarzeń społeczno-kulturalnych i  gospodarczych w naszej lokalnej i regionalnej społeczności.

Jak podkreślają Rotarianki i Rotarianie z RC Fenix Jelenia Góra ich celem jest niesienie pomocy ponad własne korzyści – zgodnie z głównym przesłaniem Rotary.

– Ten, kto pomaga innym – pomaga sobie.  – zaznaczył S. Schubert.

Klubem wprowadzającym RC Fenix Jelenia Góra do międzynarodowej rotariańskiej rodziny jest Rotary Club Kościan.

– Jesteśmy dumni, że możemy być klubem wprowadzającym RC Fenix Jelenia Góra do społeczności rotariańskiej. Cieszy nas to, że klub powstał i będziemy razem współpracować. – mówił Grzegorz Nowak z Rotary Club Kościan.

Jak podkreślił Gubernator Dystryktu Piotr Jankowski:

– Dla naszej organizacji wyczarterowanie nowego klubu to zawsze ogromne święto. Cieszymy się i życzymy Wam wiele satysfakcji w rotariańskiej służbie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu na Strimeo TV. Poniżej link:

https://www.strimeo.tv/nowy-klub-rotary-w-jeleniej-gorze/

 

RC Fenix Jelenia Góra

Opracowano na podstawie artykułu P. Kaczałko, źródło: https://www.jelonka.com/powstal-rotary-club-fenix-jelenia-gora-109137

Fot. źródło: Jelonka.com, autor: Przemek Kaczałko/KSON

 

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.