Czyńmy wspólnie Magię Rotary!

Czyńmy wspólnie Magię Rotary!

Tradycyjnie już, 1 lipca  rozpoczyna się nowy rok rotariański. Z tej okazji, podczas Konferencji w Krakowie, ustępujący Gubernator Marek Wcisło przekazał służbę nowej Gubernator Krystynie Baj-Pawluk. Podczas tego wydarzenia Krystyna wygłosiła mowę powitalną, której treść można przeczytać poniżej:

Szanowne Panie, Szanowni Panowie! Kochane Rotarianki i Rotarianie! Przyjaciele!

Czuję się niezwykle zaszczycona stojąc przed wami i przyjmując symbol służby gubernatorskiej na kadencję 2024-25 z rąk Gubernatora Dystryktu 2231 Marka Wcisło.

Chciałbym pogratulować Markowi jego aktywnego roku gubernatorskiego i podjętych inicjatyw, spotkań z rotarianami z polskich klubów oraz pozytywnego i optymistycznego spojrzenia na nasz dystrykt.

Dziękuję Małżonce Gubernatora – Ewie za jej zaangażowanie w sprawy Dystryktu i wsparcie na jakie Marek, ale również inni rotarianie, mogli liczyć ze strony Ewy.

Mam świadomość, że honor jaki mnie dziś spotyka wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Po kadencjach takich gubernatorów jak Marek, a wcześniej Piotr, moje zadanie nie jest łatwe. Mam zamiar kontynuować wcześniejsze inicjatywy i projekty dystryktu, ale planuję wprowadzenie w życie kilku swoich autorskich pomysłów.

Kierując się zasadami Testu 4 pytań i szlachetną ideą Rotary „ Służba ponad korzyść własną”, zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby spełnić oczekiwania rotarian wobec mnie jako gubernatora. Mam też nadzieję, a nawet przekonanie, że mogę liczyć na Wasze wsparcie, czasem może konstruktywną krytykę, ale zawsze Waszą wielką życzliwość podczas realizacji zadań naszego Dystryktu.

Niech dzieje się Magia Rotary, która jest mottem przedstawionym przez Stephanie Urchick, prezydent RI w kadencji 2024-25,  Magia, która będzie inspiracją dla nas rotarian do działania.

Czyńmy wspólnie Magię Rotary!”

 

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.