Pomoc w sfinansowaniu terapii komórkami macierzystymi

Pomoc w sfinansowaniu terapii komórkami macierzystymi

Kolejny rok działalności, RC Jarosław rozpoczął Balem Dobroczynnym. W dniu 3 lutego 2018 roku, członkowie Klubu zaprosili gości do pałacu w Ożańsku, z myślą, że powiedzie się zamysł zebrania środków na zabieg dla podopiecznej Klubu Iwony, która od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim.

Iwona ma piętnaście lat, urodziła się z otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową. O jej problemach zdrowotnych Rotarianie dowiedzieli się z prasy lokalnej. Dzięki postępowi medycyny i podaniu komórek macierzystych, mogłaby stanąć na własnych nogach, co, połączone z intensywną rehabilitacją, daje ogromną szansę na poprawę jakości jej życia. W akcję pomocy dziewczynie zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli, w tym dziennikarze regionalnej telewizji Rzeszów. Klinika w Lublinie wyceniła koszty leczenia na 70 000 zł.

Będą to cztery serie zabiegów, ostatni do końca czerwca 2018 roku. Podczas Balu udało się zebrać 35 000 zł. i do pełnej kwoty, niezbędnej do zapewnienia pełnego cyklu leczenia, zabrakło 8 000 zł. Klub podjął więc jednomyślną uchwałę, o uzupełnieniu brakującej sumy z własnych środków.

Ta długo wyczekiwana kuracja rozpocznie się już niedługo. Wszyscy trzymamy kciuki, żeby się powiodła. W liście adresowanym do Prezydenta RC Jarosław Iwona napisała „Nie ma słów, które oddały by moją wdzięczność, bo nikt takich nie wymyślił i nie ma miary, którą bym odmierzyła moją wdzięczność za Pańskie wspaniałe Serce, jakie mi Pan okazał. Z całego serca Dziękuję wszystkim członkom Rotary Club Jarosław i wszystkim tym, którzy wsparli Pana inicjatywę.”

I to proste słowo dziękuję, które często słyszą członkowie Klubu podkreśla sens naszej działalności. Zabieg będzie opłacany w czterech transzach. Na ostatnią z nich, płatną w czerwcu br. mamy nadzieję uzbierać środki na najbliższym Balu Charytatywnym, który odbędzie się dnia 15 czerwca 2018 roku.

Równocześnie z zabiegami Iwona będzie ćwiczyła w Klinice Rehabilitacji w Krakowie, koszt takiego turnusu to kilkanaście tysięcy złotych.

Środki z dotychczas wydarzeń organizowanych przez RC Jarosław zawsze trafiały do najbardziej potrzebujących. Klub wspierał m.in. budowę Domu Dziecka w Radymnie, fundował stypendia zdolnym uczniom, organizował tygodniowe turnusy rekreacyjne dla osób niepełnosprawnych.

Każdy, kto zechciałby wesprzeć Iwonkę w walce o sprawność może wpłacić dowolny datek na konto:

Komitet Społeczny Pomocy dla Iwony
36-1020-4287-0000-2702-0142-8226
z dopiskiem Iwona

Tekst i fot. Zbigniew Dziedzic, RC Jarosław

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.