Pomoc dla Trampkarzy ZKS Kluczevia

Pomoc dla Trampkarzy ZKS Kluczevia

Z inicjatywy Rotary Club Stargard tydzień temu odbył się mecz w formie kolacji charytatywnej w Browarze Miejskim Stargard na rzecz wsparcia młodzieży z ZKS Kluczevia. Wynik tego meczu był raczej do przewidzenia, ale rozmiar zwycięstwa zaskoczył nawet największych sceptyków.

Beniaminek RC Stargard rozgromił FC Obojętność i Przeciwności wynikiem 100:0 i tym samym zdobył wszystkie potrzebne fundusze na pomoc skierowaną do młodzieży, trampkarzy i juniorów ZKS Kluczevia.

Wszystkim sponsorom i darczyńcom a w szczególności:

  1. Mirosławowi Rybkowskiemu
  2. Włodzimierzowi Dominiczak
  3. Pawłowi Szubert
  4. Piotrowi Szubert
  5. Markowi i Agacie Szubert
  6. Kamilowi Szmit
  7. Robertowi Gwóźdź

Składamy najszczersze podziękowania za wsparcie i dobre serce.

Dodatkowo podczas kolacji stargardzka spółka Ottensten Polska Sp.z o.o. zadeklarowała chęć zostania sponsorem ZKS Kluczevia i pomoc finansową w kwocie 25.000,00 zł.

Musimy przyznać – że to, co udało nam się zrobić, przerosło nasze największe oczekiwania. Sam fakt, że naszym partnerem tej akcji zgodziła się być Pogoń Szczecin, dało nam ogromną dawkę motywacji, aby z pełnym zaangażowaniem wejść w ten projekt.

Potem była zrzutka.pl – podeszliśmy do tego tematu z pewną dozą nieśmiałości, ale po raz kolejny okazało się, że lokalne działania są bardzo potrzebne i dostrzegane – dzięki naszym mieszkańcom na samym tym portalu udało nam się zebrać 8225 zł !

To, co pochłonęło najwięcej pracy zostało na koniec – kolacja charytatywna, która odbyła się 9.11 w Miejski Browar Stargard. Już po raz drugi podczas naszych wieczorów charytatywnych sala wypełnia się po, bezpieczne ze względu na obostrzenia covidowe, brzegi.

Zaszczycili nas swoją obecnością, Pan Prezydent Stargardu Rafał Zając, Dyrektor firmy Polski Cukier, przedstawiciele Klubu Pogoń Szczecin, byli też najwierniejsi z wiernych kibice Kluczevi. Podczas tego wieczornego spotkania, zorganizowaliśmy loterię fantową, którą rozeszła się niespotykanym tempie i pomogła nam uzbierać dodatkowe fundusze na Kluczevię.

Wieczór nie obszedł się bez licytacji, które przyczyniły się do naszego ogromnego sukcesu – zlicytowane koszulki piłkarzy MKS Pogoń z autografami Kamila Grosickiego i Kacpra Kozłowskiego podarowane nam przez MKS Pogoń trafiły w najlepsze ręce po godnym podziwu boju o wygraną.

Sumując wszelakie akcje, które poczyniliśmy na rzecz Kluczevi, wynik jest następujący: Rotary Club Stargard 100 – Przeciwności 0.

Wszystkim osobom zaangażowanym, naszym gościom, naszym Rotariańskim przyjaciołom bardzo, z całego serca dziękujemy!

Grzegorz Kotyński, RC Stargard

Fot. Maciej Tyszczuk

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.