Pomoc dla olsztyńskiej Kliniki Budzik

Pomoc dla olsztyńskiej Kliniki Budzik

13 stycznia 2017 roku, na zamku w Rynie, odbył się Charytatywny Bal Rotary, zorganizowany przez cztery kluby: RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński, RC Giżycko, RC Olsztyn i RC Olsztyn Varmia. Jest to już drugi, wspólnie realizowany bal, bowiem pierwszy odbył się dwa lata temu, w tym samym miejscu. Fundusze zebrane podczas tego wydarzenia, zostaną przeznaczone na wsparcie działań KLINIKI BUDZIK dla dorosłych przy Uniwersyteckim Szpitalu w Olsztynie, wspieranej przez fundację „AKOGO” i szpital uniwersytecki w Olsztynie.

Atrakcje zapewnili m. in. wychowankowie Domu Kultury w Rynie oraz artyści, którzy, na dziedzińcu zamku, tworzyli swoje dzieła. Hitem była licytacja obrazu Edwarda Dwurnika „Budzik”. Obraz to najnowsze działo artysty, którego inspiracją było uruchomienie kliniki „Budzik dla dorosłych” w Olsztynie. Obraz za kwotę 22,5 tys zł zakupiła rodzina Państwa Midak. Nabywcy obrazu zadeklarowali chęć podarowania go klinice „Budzik dla dorosłych”. 

Podczas uroczystości, trzech członków RC Giżycko, udekorowanych zostało najwyższą rotariańską odznaką Paul Harris Felow.

W spotkaniu wziął udział Jakub Orlankiewicz, ofiarodawca plakatu przywiezionego z Londynu i wylicytowanego na balu za 1.000 zł.

Źródło – https://www.facebook.com/RCGizycko

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.