Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Drogie Rotarianki, Drodzy Rotarianie, Drodzy Rotaraktorzy,

klubem partnerskim RC Koszalin jest turecki klub Anadolu Rotary Kulübü Dernegi. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w Turcji nawiązałem bezpośredni kontakt z kolegami z Eskisehir. Sytuacja w regionie objętym skutkami trzęsienia ziemi jest tragiczna. Tysiące ofiar, tysiące ludzi bez dachu nad głową, tysiące osób potrzebujących pomocy.

Zwracam się do Was z prośbą o przekazanie wsparcia finansowego na niżej podane kontu klubu Rotary z Eskisehir. Koordynacją pomocy zajmuje się D2430 oraz centrum zarządzania kryzysowego, z którym Rotarianie tureccy blisko współpracują. Zgromadzone środki posłużą wyłącznie pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi, a Anadolu Rotary Kulübü Dernegi prześle do naszego dystryktu pełną informację o ich wykorzystaniu.

Wpłat proszę dokonywać na konto prowadzone w USD :
Anadolu Rotary Kulübü Dernegi
IBAN: TR54 0013 4000 0039 1671 9000 03
SWIFT CODE: DENITRISXXX
Przeznaczenie: Help for earthquake victims

Tragiczne trzęsienie ziemi pochłonęło wiele ofiar nie tylko w Turcji, ale również i w Syrii. Zwracam się do Was z gorącą prośbą o udzielenie pomocy mieszkańcom tego kraju, którzy ucierpieli w wyniku kataklizmu.

Najbardziej poszkodowana jest ludność cywilna w rejonie Aleppo oraz na terenach, które dodatkowo objęte są działaniami wojennymi. Pomoc humanitarną dla tego regionu koordynuje fundacja „Światło dla Syrii”, której dane bankowe do wpłat znajdziecie poniżej.

Dodatkowe szczegóły można znaleźć również na stronie internetowej fundacji w zakładce „jak mogę pomóc” . Znajdziecie tam również widget, przez który także można wpłacać datki.

Nr konta fundacji ” Światło dla Syrii”, na które gorąco prosimy o wpłaty:
PKO Bank Polski
13 1020 2906 0000 1302 0393 8784
Kod Swift PKO BP:
BPKOPLPW

PayPal: swiatlodlasyrii@gmail.com
#OfiaromtrzęsieniaziemiwSyrii

pomagam.pl/m43ffy
http://www.swiatlodlasyrii.org.pl

Pamiętajmy o cierpiących ludziach w Syrii.

 

 

Gubernator Dystryktu 2231 w kadencji 2022-23
Piotr Jankowski

 

Fot. pixabay.com

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnaliśmy w dniu 27 maja 2024 r. naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.