Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na lepsze. Dlatego postanowili zaangażować się w pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Klub Rotary Młyniec Drugi został właśnie partnerem Fundacji Pomocy Osobom Autystycznym. Pomagamy zbudować DOM!

Z czysto medycznego punktu widzenia autyzm to ogólnoustrojowe zaburzenie rozwoju, które towarzyszy pacjentom przez całe życie. Każde dziecko autystyczne stanie się w końcu autystycznym dorosłym. Przez całe życie najczęściej zajmują się nimi bliscy – rodzice czy rodzeństwo. Co jednak dzieje się później? Gdy zabraknie najbliższych? Pytania te są trudne, ale to nie znaczy, że nie należy ich zadawać i że nie ma na nie odpowiedzi.

AUTYZM-POLSKA

Ważne miejsce na mapie instytucji zajmującej się osobami z autyzmem zajmuje Porozumienie AUTYZM-POLSKA, działające od 1998 r. Jego misją jest m.in. poprawa jakości życia osób w spektrum autyzmu i ich rodzin oraz współdziałanie i rozwój organizacji z całego kraju pracujących na rzecz osób w spektrum autyzmu. To właśnie Porozumienie było inicjatorem znanej już akcji „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu” w dniu 2 kwietnia każdego roku.

Działalność Porozumienia AUTYZM-POLSKA opiera się na pracy społecznej przedstawicieli 34 organizacji będących członkami federacji i bazuje na ich zasobach oraz wieloletnim doświadczeniu.

Toruńska Fundacja Pomocy Osobom Autystycznym

I właśnie z inspiracji i przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku pod kierunkiem p. Małgorzaty Rybickiej, Przewodniczącej Porozumienie AUTYZM-POLSKA, powstała toruńska Fundacja Pomocy Osobom Autystycznym, która zaangażowała się w niesamowity projekt. Twórcami Fundacji są Małgorzata i Włodzimierz Mendelewscy, ludzie z wielkim doświadczeniem i o wielkim sercu, którzy mówią:

Budujemy dom pobytu dziennego dla naszych dorosłych, niesamodzielnych dzieci z autyzmem. To tutaj znajdą troskliwą, dostosowaną do ich potrzeb indywidualną opiekę i zamieszkają w nim na stałe, kiedy nas zabraknie…

Te  dwa zdania najlepiej opisują ideę, która przyświeca założycielom Fundacji oraz wszystkich osobom wielkiego serca, które skupione są wokół tej Wielkiej Sprawy. Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Fundacji:

https://www.apfpoa.org.pl/ 

Budowa takiej placówki – mimo wsparcia samorządów Województwa Kujawsko-Pomorskiego różnych szczebli – to ogromny wysiłek organizacyjny i finansowy. I właśnie tutaj chcemy przyjść z pomocą!

Pomagamy zbudować DOM!

Nasz Klub od kilku lat posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Dzięki temu możemy gromadzić środki pochodzące z naszych podatków. Żeby przekazać swoje 1,5% PIT wystarczy w odpowiednim polu wpisać nasz numer KRS: 96631. To takie proste!

KRS: 96631

Gwarantujemy, że każda złotówka, która trafi na nasze konto, zostanie przekazana na rzecz Toruńskiej Fundacji Pomocy Osobom Autystycznym!

Przyłącz się do naszej akcji, przekaż ulotkę znajomym, księgowym i wszystkim, którzy jeszcze nie złożyli swojego PITa! To mały gest który może zmienić bardzo wiele!

Karol Sienkewicz, RC Młyniec Drugi

Źródło: https://rotarymlyniecdrugi.pl/pomagamy-zbudowac-dom/

 

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.