Półka Rotary ponownie zaopatrzona

Półka Rotary ponownie zaopatrzona

Klub Rotary Bydgoszcz Stare Miasto już po raz kolejny wziął udział w programie Distaster Grant, aby kontynuować pomoc dla osób poszkodowanych wojną w Ukrainie. Półka Rotary powstała w lipcu 2022 roku i robimy wszystko, by nieustannie dostarczała potrzebującym tego, co niezbędne. Niestety póki trwa wojna, do Polski wciąż trafiają kolejne poszkodowane osoby, w tym kobiety w ciąży i matki z małymi dziećmi. To przede wszystkim do nich skierowana jest pomoc. Nieustannie potrzebne są leki, ale też pieluchy, pasta do zębów, czy najbardziej podstawowe produkty żywnościowe takie jak kasza, olej czy mąka.

W ramach Disaster Grantu wydaliśmy na zaopatrzenie Półki Rotary ponad 36 000 zł, choć same produkty warte były ok. 40 000 zł – dzięki współpracy z fundacją Diversity odwiedziliśmy nie jeden sklep czy magazyn, ale przez kilka dni w czerwcu i lipcu wyszukiwaliśmy wspólnie najbardziej atrakcyjnych cen i promocji – wybieraliśmy miejsca z najniższymi cenami, a na samych rabatach zaoszczędziliśmy ok. 4 000 zł! Doceniamy każdy grosz, każdą złotówkę i dopilnowaliśmy, aby te pieniądze przełożyły się na jak największą ilość produktów dla potrzebujących!

To nie koniec naszych działań na rzecz Ukrainy – w drugiej połowie sierpnia już po raz kolejny organizujemy półkolonie dla ukraińskich dzieci. W ubiegłym roku cieszyły się one ogromną popularnością, a więc i w tym chcemy zapewnić maluchom mnóstwo atrakcji – od wycieczki statkiem na Brdzie, przez zajęcia plastyczne i muzyczne, aż do zabaw na basenie. Wiemy jak bardzo jest to potrzebne i będziemy działać w tym kierunku tak długo, jak długo trwa ta okrutna wojna.

Emilia Mielewczyk, Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto

Fot. z arch. RC Bydgoszcz Stare Miasto

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.