Podejmij wyzwanie – Zimowy Runmageddon

Podejmij wyzwanie – Zimowy Runmageddon

Drodzy Rotarianie, Runmageddon to apel i wyzwanie! Zachęcam Was do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, które odbędzie się 21-22 stycznia 2017 roku w Warszawie. Sama będę uczestnikiem tego biegu z przeszkodami. Moglibyśmy stworzyć drużynę ROTARY. Myślę, że sport też powinien być promowany przez Nasz ruch, bo w zdrowym ciele zdrowy duch!

Jeśli ktoś byłby chętny to proszę o kontakt ze mną – Monika Rosińska z RC Warszawa Fryderyk Chopin, tel. 501 795 948. Liczę choć na paru śmiałków w grupie zawsze raźniej i weselej.

Idea uczestnictwa w biegu pojawiła się za namową mojej instruktorki Małgosi, która stwierdziła, że mam siłę i odpowiednią kondycję, aby zmierzyć się z tym wyjątkowym wyzwaniem. Podjęłam się tego, teraz trenuję i mam z tego coraz większą przyjemność i satysfakcję. Pokonuję swoje słabości i robię takie ćwiczenia, które jeszcze 8 miesięcy były nie do wyobrażenia.

Runmageddon to piekielny wyścig z ekstremalnymi przeszkodami, tak bym to określiła. Ja biorę udział w Rekrucie zimowym, bo to mój pierwszy raz. Ale jak dam radę to może w przyszłości wystartuję w kategorii clasic, a później może hardcore (21 km i 60 przeszkód ).

Aktywność sportowa zbliża ludzi, dzięki uczestnictwu w takich wydarzeniach można poznać nowe interesujące osoby, które mają taką samą pasję.
Obecnie w ramach przygotowań jestem w grupie Bravehearts, z którą razem biegam i trenuję przed Runmageddonem, spotykamy się np. na poligonie, na stadionie, albo na innym torze przeszkód. Wspieramy się nawzajem, poznaję tajniki związane z tak extremalnym sportem.

Myślę, że byłoby wspaniale stworzyć w Rotary grupę osób zainteresowanych sportem i organizować wspólne eventy, albo zapisywać się zespołowo np. na taki Runmageddon. Takie wydarzenia, bardzo zbliżają ludzi. Sport to zdrowie, pasja, radość, po prostu ENDORFINY i najlepszy lek.

Zapraszam do kontaktu ze mną i uczestnictwa w Runmageddonie. Bądźmy tam razem.

Monika Rosińska
RC Warszawa Fryderyk Chopin

Fot. arch. prywatne Moniki Rosińskiej

Monika Rosińska w Rotary działa od prawie 5 lat. W RC Warszawa Fryderyk Chopin była sekretarzem, a w obecnej kadencji jest Prezydentem Elektem. Wspólnie z Pawłem Rosińskim jest oficerem klubowym w Komisji Wymiany Młodzieżowej. RC Warszawa Fryderyk Chopin ma, prawie co roku, najliczniejszą wymianę młodzieży w Polsce.

Monika jest także inicjatorką organizowanych wydarzeń (Dzień Dziecka, poczęstunek wigilijny) dla dzieci osadzonych kobiet w najcięższym więzieniu na Grochowie. Uczestniczy tez z ramienia klubu w warsztatach związanych z kulturą. Wspólnie z Maciejem Matwiejczukiem i Pawłem Rosińskim współorganizuje razem ze Stowarzyszeniem Smolna – Urodzinowy Festiwal Chopinowski w dniach 22.02 – 1.03 w Warszawie. Razem z Iwoną Renz działa na rzecz podpisania umowy  RC Warszawa Fryderyk Chopin z Towarzystwem Chopinowskim o wzajemnej promocji i współpracy. Z inicjatywy Haliny Rajskiej, Macieja Matwiejczuka, Doroty Komor i jej RC Warszawa Fryderyk Chopin wyposażył Pracownię Neurologiczną w Szpitalu Dziecięcym przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie. Co roku też z jej inicjatywy Klub funduje główną nagrodę w konkursie Rowerowa Szkoła dla Szkoły Podstawowej na Warszawskiej Białołęce.

Z inicjatywy Moniki Rosińskiej, Pawła Rosińskiego oraz Matthiasa i Iwony Renz RC Warszawa Fryderyk Chopin wspiera Powstańców Warszawskich. Z jej inicjatywy wspierany jest także Dom Samotnej Matki na Białołęce – a sama Monika wozi tam żywność, odzież i zabawki. Z jej i Pawła Rosińskiego inicjatywy organizowany jest co roku Bieg Niepodległości oraz zwiedzanie: Sejmu i Senatu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamku Królewskiego – organizowane dla dzieci z Wymiany Młodzieżowej.

Redakcja

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.