Pocztówka na 11 listopada

Pocztówka na 11 listopada

Czy zaufalibyście komuś kogo nie znacie? Komuś, o kim nigdy nie słyszeliście, kogo nie znają Wasi znajomi? Pomyślcie jak reagujecie na prośby stowarzyszeń i fundacji, które „czynią dobro”, ale nigdy o nich nie słyszeliście. Pomyślcie, komu przekazujecie 1% podatku? Komukolwiek? Czy też organizacji, o której słyszeliście wiele dobrego lub rekomendowali ją inni: Ci którym ufacie?

Jeśli chcemy, aby Rotary było rozpoznawalne w Polsce, aby partnerzy naszych działań z otwartością reagowali na nasze zaproszenia do „czynienia dobra” musimy stać się organizacją widoczną. Musimy sprawić aby nazwa i znak Rotary były rozpoznawalne i bezbłędnie kojarzone z naszą działalnością. Jednym z najlepszych sposobów zadbania o widoczność naszej organizacji jest popularyzowanie Rotary z poziomu osobistego i klubowego. Czy pomyśleliście kiedykolwiek, że Rotarianie, tak jak wszyscy Polacy mają prawo cieszyć się z rocznic narodowych i świąt? Dlaczego w dniu ważnym dla nas jako Polaków nie przesłać rotariańskich pozdrowień?

W ramach naszej wspólnej pracy nad widocznością Rotary w Polsce pragniemy zaproponować Wam przesyłanie rotariańskich pocztówek drogą elektroniczną z okazji ważnych dla Polaków świąt i rocznic. Pierwszą, przekazujemy Wam z okazji 11 listopada. Zamieście ją na stronach internetowych i Facebook’owych Waszych klubów, prześlijcie e-mail’em do znajomych. Niech inni nas zobaczą. Niech zobaczą, że Rotarianie cieszą się tym wspaniałym polskim świętem i pięknie służą społeczeństwu.

Małgorzata Grodzka Przewodnicząca Komitetu ds. Public Relations

RC Warszawa Belweder

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.