Pieśni świata i kolędy w Jeleniej Górze

Pieśni świata i kolędy w Jeleniej Górze

10 grudnia w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny Międzynarodowego Chóru Sarva Dharma. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci.

RC Jelenia Góra-Cieplice i Zespół Sarva Dharma bardzo dziękują wszystkim za udział w koncercie prowadzonym przez Panią Dyrygent Marię Quoos.

Gościem specjalnym zespołu był Dhroeh Nankoe – pochodzący z Indii a mieszkający w Holandii multiinstrumentalista, kompozytor i piosenkarz. Chór występuje od ponad 10 lat w wielu krajach Europy i Azji. Dhroeh Nankoe występował z wieloma najpopularniejszym artystami świata, dając koncerty od Europy po Azję, Amerykę i Rosję. To niezwykłe, że mogliśmy gościć takich artystów.

Miłość, radość, tolerancja, piękne pieśni świata i kolędy, które płynęły ze sceny były pokrzepieniem dla naszych serc.

Pomysł zorganizowania występu w Jeleniej Górze został zainicjowany przez sympatyków zespołu , którzy mocno zaangażowali się we wszystkie sprawy organizacyjne. Artyści zaśpiewali całkowicie charytatywnie, przyjechali na własny koszt aby zagrać i zaśpiewać dla ciężko chorych dzieci z naszego regionu – podopiecznych Hospicjum we Wrocławiu.

Jesteśmy wdzięczni za dowolne datki wrzucane do puszek. O zebranej kwocie poinformują nas przedstawiciele Hospicjum.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że ten projekt charytatywny mógł zostać zrealizowany. Dziękujemy przede wszystkim Prezydentowi Miasta Marcinowi Zawile oraz Dyrektorowi Jeleniogórskiego Centrum Kultury Jarosławowi Gromadzkiemu za nieodpłatne udostępnienie sali, pracownikom Urzędu Miasta, wielu instytucji, a także przyjaciołom i sympatykom Zespołu Sarva Dharma i Klubu Rotary Jelenia Góra Cieplice, Interactowi z Kowar działającemu przy naszym Klubie i lokalnym mediom za pomoc w rozpropagowaniu informacji o koncercie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na koncert.

Prezydent Klubu
Elżbieta Zakrzewska
Sekretarz Klubu
Sabina Moryc
Członkowie Klubu Rotary
Jelenia Góra Cieplice

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.