Pierwszy turniej piłkarski Rotary Cup już za nami

Pierwszy turniej piłkarski Rotary Cup już za nami

Pierwszy turniej piłkarski Rotary Cup organizowany w Białymstoku w dniach 19-21 sierpnia 2016 roku, dobiegł końca. Był to największy w Polsce turniej piłki nożnej dzieci (chłopców) z rocznika 2006. Organizatorom i uczestnikom turniejowych rozgrywek sprzyjała piękna, prawdziwie wakacyjna pogoda.

Do Turnieju zakwalifikowało się 36 drużyn, w tym aż 11 zagranicznych. Mecze rozgrywane były na specjalnie przygotowanych 6 boiskach. Poziom rozgrywek był wyrównany i bardzo wysoki, co podkreślają zarówno uczestnicy, trenerzy jak i rodzice oraz odwiedzający rozgrywki eksperci. Także wszyscy podkreślali doskonałą organizację i troskę organizatorów o drużyny i ich opiekunów, aby zapewnić jak najlepsze warunki do gry.

Organizatorami turnieju byli MOSP Białystok, Sławek Lewicki oraz Rotary Club Białystok reprezentowany przez Marcina Dolidę.

W rozgrywkach wygrał zespół MOSP Białystok po pasjonującym meczu z Lublinianką Lublin, trzecie miejsce zajął zespół Sparty Zabrze.

Podczas turnieju Rotary Cup zorganizowaliśmy także dwa konkursy: strzału piłką do bagażnika samochodu oraz konkurs żonglerki.

Zainteresowanie tym wydarzeniem było ogromne, co znacząco wpłynęło na popularyzację Rotary oraz młodego jeszcze klubu zarówno w lokalnym środowisku jak i poza nim, co potwierdzają następujące liczby:
– kanał RC Białystok na Youtube oglądany był łącznie przez 220h (ilość osób razy średnio 6 minut oglądania). Wśród oglądających dominowali mężczyźni, którzy stanowili (aż) 78% ogółu oglądających.
– konferencję o żywieniu dzieci i młodzieży z elementami sportu ściągnęło 437 osób z czego 8 udostępniło dalej,
– 768 osób oglądało konferencję oraz filmy reklamowe,
– RC Białystok uzyskał 116 polubień naszego Fanpage w ciągu 1 tygodnia czasu,
– nasza strona Facebook została wyświetlona 4.048 razy (zasięg 13.446 osób), co oznacza wzrost o 432% w porównaniu z poprzednim tygodniem,
– aktywność naszych postów wzrosła o 3.937% w porównaniu z poprzednim tygodniem.
Wydarzenia relacjonowały: Radio Białystok i Radio Jard, strona kibiców w Legii Zabrze, Suwałki, Łomża i Lublin.

Rotary Club Białystok zaprasza pasjonatów piłki już teraz na Mistrzostwa Halowe Rotary Cup Futbolu 5 – osobowego (Futsalu) dla dorosłych, które odbędą się na początku grudnia. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich drużyn na adres e-mail: cup@rotary.bialystok.pl .

Elżbieta Majewska
RC Białystok

Fot. z arch. RC Białystok – źródło: https://www.facebook.com/Rotary.Bialystok/?fref=ts

Zobacz też

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.