Nowe meble dla Domu Dziecka

Nowe meble dla Domu Dziecka
Radosna i bardzo wzruszająca była wizyta w Domu Dziecka. Dzięki pomocy naszych przyjaciół, wspaniałych wrażliwych ludzi o dobrych sercach, udało się spełnić dziecięce marzenia i wyposażyć pokoje w nowe łóżka i meble. Wartość projektu wyniosła ok. 32 tys. zł.
Warto marzyć bo od marzeń wszystko się zaczyna. Moje marzenie się spełniło kiedy zobaczyłam wielką radość na twarzach dzieci i popłynęły łzy szczęścia. Takie chwile zostają w pamięci na zawsze. – powiedziała Katarzyna Siwiecka prezydent RC Elbląg Centrum.
Meble wyglądają pięknie, łóżka są wygodne, szafy pakowne a biurka i mniejsze szafki służą doskonale.” – to opinia dzieci i wychowawców.
Radość na twarzach dzieci była dla nas największą nagrodą. Gdy Wiktoria – jedna z mieszkających w Domu Dziecka dziewczynek powiedziała:
Nikt nie chce być daleko od swoich rodzin, domów, pozbawiany marzeń. Jednak zdarzają się i takie scenariusze. W naszym domu są dzieci, którym los ułożył ten gorszy, niechciany plan życia. Ja i moje koleżanki i koledzy marzymy o rodzinnej atmosferze, pokojach, do których zaprosimy swoich przyjaciół. Marzymy o wakacjach, świętach przy choince i prezentach.… Nie różnimy się od innych dzieci i tak jak one mamy marzenia. Dom dziecka to także dom, tylko trochę większy. I może nie ma w nim mamy i taty, ale nadal są dzieci. Dzięki wsparciu i pomocy Rotary każdego dnia jesteśmy bliżej realizacji naszych marzeń, poprawy warunków mieszkalnych, budowania tej rodzinnej atmosfery w miejscu, które nie przypomina już placówki, ale dom, ten prawdziwy, wymarzony, w którym każdy znajdzie swoje miejsce…. Dziękujemy Rotarianom za każdy gest życzliwości, za to że spełniają nasze małe i większe marzenia i za to że sprawiają i przyczyniają się do tego że ten dom staje się prawdziwym i za to że chcą być częścią naszej rodziny. 
Gdy tego słuchałyśmy płynęły nam łezki szczęścia, że udało się pomóc tym kochanym dzieciom.  Nadal chcemy im pomagać. Choć w części zastępować im rodzinę, darując im swoją uwagę i czas. One bardzo tego potrzebują… i my także. Środki na zakup mebli udało nam się uzbierać podczas koncertu charytatywnego „Oto człowiek” czyli ludzkie historie. Serdecznie dziękujemy młodym artystom z zespołów „Szalone” i „Szalone Małolaty” ze Studio Artystyczne Katarzyny Panicz „Szalone” i „Szalone Małolaty” .Specjalne podziękowania kierujemy także do rodziców dzieci z tych zespołów a także dla Pań: Kasi i Mai Panicz.  Dziękujemy także Mirosławowi Siedlerowi – członkowi honorowemu naszego Klubu, Panu Konradowi Kosaczowi, Panu Stanisławowi Jasinie i klubom Rotary a w szczególności Rotary Club Warszawa-Józefów który wsparł wydarzenie kupując bilety i zapraszając na koncert dzieci z Domu Dziecka. Dziękujemy także tym, którzy uczestniczyli w tym koncercie. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy Kochani. Razem możemy więcej.
Dorota Wcisła, RC Elbląg Centrum
Fot. z arch. RC Elbląg Centrum

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.