Nepal pomóżmy

Nepal pomóżmy

Niezwykły zbieg okoliczności sprawił, że tegoroczna wyprawa do Królestwa Mustangu w Nepalu, zorganizowana przez RC Warszawa zakończyła się trzy dni przed tragicznym trzęsieniem ziemi. Uczestnicy poznali serdecznych i otwartych ludzi, zobaczyli widoki jakich nie ma nigdzie na świecie oraz poznali kulturę i jej niezwykłe zabytki nie tylko w dolinie Kathmandu ale także w maleńkich osadach, o których mało kto słyszał.

Bardzo chcemy pomóc Nepalowi i jego mieszkańcom, nie można pozostać obojętnym na taką tragedię. Ci wspaniali, twardzi ludzie nie poradzą sobie sami, bez naszego wsparcia. Tam zostali nasi przyjaciele- małżeństwo polsko-nepalskie Magdy i Sujana Pandey, którzy teraz na miejscu pomagają polskim ratownikom i czekają na każdy, choćby najmniejszy odruch dobrego serca.

We współpracy z Rotary Club of Newroad City Kathmandu możemy skierować naszą pomoc do konkretnych ludzi i na projekty, które systemowo pomogą w sposób najbardziej efektywny.

W Kathmandu brakuje wszystkiego: wody, żywności, lekarstw, środków czystości (grozi epidemia). Na terenach wiejskich jest jeszcze gorzej ze względu na problemy z dotarciem z pomocą. Pomóżcie!

Warszawski Klub Rotary, Fundacja Promocji Bezpieczeństwa oraz Exploring Nepal Trek&Adventure proszą wszystkich ludzi dobrej woli o wpłaty na pomoc w odbudowie wioski „Mała Polska” w Nepalu. Nie można pozostać obojętnym. Pamiętaj liczy się każda złotówka; już 10.000 zł wystarczy na odbudowę domu.

Tytuł wpłaty : „Darowizna na działalność pożytku publicznego – Pomoc dla Nepalu zbiórka Warszawskiego Klubu Rotariańskiego i Fundacji Promocji Bezpieczeństwa” pozwala na jej rozliczenie podatkowe.
Darowizna

Środki trafią na rachunek : PL 62 2030 0045 1110 0000 0388 2190 Fundacji Promocji Bezpieczeństwa – Warszawa, ul. Sienna 55, lok. 9 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000516811 NIP: 5272716933, REGON: 147332509

Z arch. RC Warszawa
źródło: http://warszawa.rotary.org.pl/nepal-pomozmy/

Zobacz też

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.