Najwspanialsze chwile na Konwencji w Tajpej 2021

Najwspanialsze chwile na Konwencji w Tajpej 2021

Nie ma większego przeżycia nad to!! W swoim życiu odwiedziłem ponad 50 krajów. Wspaniałe Igrzyska Olimpijskie w Sydney w roku 2000 zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Aż 100 000 gości na trzygodzinnej Ceremonii Otwarcia na gigantycznym stadionie specjalnie zbudowanym na tamto wydarzenie – myślałem ze nic tego nie przebije. A jednak…

14 lat później wróciłem do Sydney na Światową Konwencję Rotary. Byłem zaskoczony, że może być jeszcze lepiej niż 14 lat temu. Teraz uczestniczyło tylko 16 000 osób, ale to chyba najbardziej zaangażowana i pozytywna grupa ludzi na świecie. Byłem zaskoczony tą energią i miałem łzy w oczach, kiedy Premier Nowej Południowej Walii na samym początku zadeklarował dotacje na 100 mln USD dla Rotary na nasze wspaniałe projekty. A stan Nowa Południowa Walia w Australii miał tylko 7 milionów ludzi. Kilka minut później zadzwonił Bill Gates i zadeklarował, że sam doda „swoje” 100 mln USD.

Ta wielka energia i chęć do pomagania innym, przebiła wszystkie bariery. Niesamowite prezentacje, najlepsi spikerzy i artyści z całego świata także były bardzo motywujące.

Ale najlepsze było dla mnie to, że poznałem olbrzymią ilość inspirujących Rotarian z całego świata. Wszyscy chcieli pomagać, ponieważ to nie był konkurs sportowy tylko trening wzajemnego szacunku i inspiracja do dalszej współpracy w pomaganiu innym.

W Taipei na Taiwanie będzie jeszcze lepiej. I nawet jeśli trudno to sobie teraz wyobrazić wystarczy wejść na stronę Rotary International Convention Taipei i sprawdzić, jak wyglądają ich przygotowania w tym pierwszym miesiącu, aż 11 miesięcy przed Konwencją, która odbędzie się w dniach 12-16 czerwca 2021 roku. Pamiętajcie, że do 15 grudnia 2020 są specjalne rabaty za „Early Bird” rejestracje na tą konwencje. Później będzie ok. 300 złotych drożej.

Sam mocno wierzę w to, że nie ma większej radości dla Rotarian niż uczestniczenie chociaż raz w życiu w Konwencji Rotary International. Ja osobiście będę mógł pomagać Polakom na miejscu, ponieważ w House of Friendship będę uczestniczył w dwóch standach informacyjnych, o których napiszę niebawem.

Mark Krawczyński, RC Warszawa City

Przewodniczący Komitetu Promocji Konwencji RI

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.