Największa Europejska Konferencja Rotaract już za kilka dni w Warszawie!

Największa Europejska Konferencja Rotaract już za kilka dni w Warszawie!

Między 3 a 7 maja w Warszawie odbędzie się Rotaract European Convention „EuCo”, na którą przyjedzie ponad 700 Rotaractorów z całej Europy. Zachęcamy Rotarian do rejestracji na wyjątkową galę podsumowującą to wydarzenie w dniu 6 maja.

Już tylko niespełna kilka dni dzieli nas od największej europejskiej konferencji EuCo (European Convention), która tym razem odbędzie się w Warszawie. Na początku maja (3-7.05) do stolicy Polski przyjadą Rotaractorzy oraz Rotarianie z całej Europy a nawet Świata. Będzie to dla nas okazja nie tylko do wypromowania naszego kraju, ale przede wszystkim do wzmocnienia kontaktów z klubami z zagranicy, poznania nowych osób oraz dobrej zabawy.

Podczas tych kilku dni mamy przewidziane panele szkoleniowe organizowane przez E.R.I.C’a (europejskie centrum informacyjne Rotaract), na których prelegentami będą znane osoby ze świata Rotary International tj. RI Director Peter Offer.  Przewidziana jest również możliwość zwiedzania miasta (w tym Muzeum Narodowe, Muzeum Chopina, Pałac Kultury i Nauki), imprezy integracyjne (np w podziemiach Opery Narodowej i Teatrze Capitol) i wiele innych atrakcji.

Kulminacyjnym momentem będzie z pewnością sobotnia gala, na którą serdecznie zapraszamy nie tylko członków klubów Rotaract, ale i Rotary oraz przyjaciół klubów. Podczas gali zostaną ogłoszone wyniki konkursów w tym na “Najlepszy Europejski Projekt Społeczny” (BESP), przedstawiony zostanie nowy zarząd E.R.I.C’a oraz wyłonimy organizatora kolejnej konferencji EuCo.

EuCo to bardzo prestiżowe i ważne dla nas wydarzenie. Po sukcesie REM w Poznaniu w 2015 roku coraz więcej osób interesuje się Polską, chce poznać nasz kraj, ludzi. Organizowany przez nas Poland Trip cieszy się coraz większą popularnością co tylko motywuje nas do cięższej pracy na rzecz społeczności rotariańskiej, dbania o wizerunek polskich klubów na świecie i promowania naszego kraju w szczególności w związku z kandydaturą Warszawy na gospodarza Rotary Convention.

Mamy nadzieję, że ta konferencja przejdzie do historii i uczestnicy długo będą wspominać swój pobyt w Polsce.

Więcej informacji na stronie www.euco2017.pl

Rejestracja: www.euco2017.pl/packages/pakiety-dla-polskich-rotarian/

 

Do zobaczenia na EuCo!

Anna Grzywacz – Sekretarz Dystryktu Rotaract 2231

Matthieu Bondu – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego EuCo 2017 Warsaw
wraz z HOC team EuCo 2017

 

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.