Bo najcenniejszym darem jest dziecięcy uśmiech…

Bo najcenniejszym darem jest dziecięcy uśmiech…

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas prawdziwych cudów. 11 grudnia wnętrza KDK Hugonówka wręcz kipiały dziecięcą energią! Dzięki wysiłkom Klubu Rotary Warszawa Konstancin prawie setka dzieci z Domów Dziecka w Brodnicy, Pęcherach i Chełmnie mogła spędzić radosny i świąteczny czas.

Pełen atrakcji dzień rozpoczęło przedstawienie mikołajkowe, które wprowadziło przybyłych w doskonałe nastroje. Nie zabrakło kolęd, świątecznych piosenek i tańców, a całość stworzyła prawdziwie bajkową atmosferę. Mikołajki zwieńczyło wręczenie słodkich podarunków dla wszystkich dzieci oraz wspólny obiad w Restauracji Zalewajka.

Dodatkową niespodzianką była wizyta w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Z relacji wiemy, że dla wszystkich zaproszonych podopiecznych Domów Dziecka ten dzień był wyjątkowy i otulił ich serca świątecznym ciepłem.
Sukces imprezy nie byłby możliwy bez wrażliwości sponsorów.

Serdeczne podziękowania dla: KDK Hugonówka, Firmy Vobro z Brodnicy Wojciecha Wojenkowskiego, Duetu JaHa Hanna Kochańska i Jacek Zawada, Fundacji Edulandia, Fundacji Światło Życia, GOSIR w Konstancinie, Baletu Dance Anna Dzieńkowska, Miasteczka Dzieci, Patryka Rogozińskiego, Cukierni Buchman, Restauracji Zalewajka, Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A., Lokalnej Grupy Działania Perły Mazowsza.
Organizator główny: Rotary Klub Warszawa Konstancin

Dobrochna Frąc

RC Warszawa Konstancin

Fot. z arch. RC Warszawa Konstancin

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.