Nagroda za 5 dróg służby

Nagroda za 5 dróg służby

Klub Rotariański w Świnoujściu. Dla nas to “nasz klub” który lubimy i z którym czujemy się związani, w którym coś robimy z przekonaniem, że służymy “dobrej sprawie”.  Jesteśmy małym klubem, całkiem zwyczajnym. Wyróżnia nas może to, że istniejemy już 1997 roku a trwamy tak między innymi dlatego, że od początku istnienia klubu dobrym jego duchem jest Kazik Sawczuk. Człowiek mądry, dobry, odpowiedzialny. To, że ciągle jesteśmy razem to zasługa jego autorytetu i charyzmy.

Chcemy wszystkim pochwalić się, że wyjątkowość naszego kolegi została dostrzeżona   i we wrześniu 2020 roku Kazimierz Sawczuk otrzymał szczególne wyróżnienie jakim jest Nagroda za Pięć Dróg Służby przyznawana przez Rotary International.  Podkreślić należy, że jest to jedno z niewielu takich wyróżnień w naszym Dystrykcie.

Przyznając je napisano Dzięki Twojej empatii i zaangażowaniu w misję Rotary, reprezentujesz to co najlepsze, co mamy do zaoferowania. Dziękujemy Tobie za poświęcenie się dla ideałów klubu Rotary i gratulujemy otrzymania tego prestiżowego wyróżnienia.”

Wieczór, w którym nasza prezydent Bogumiła Toporowska wręczała wyróżnienie, był szczególnie uroczysty. Kazik, kompletnie zaskoczony nie spodziewając się niczego, z trudem ukrywał wzruszenie a my nie ukrywaliśmy radości. Past Gubernator Małgorzata Wojtas, która wspierała inicjatywę przyznania wyróżnienia, nie mogła być z nami, ale kilka razy w trakcie uroczystości łączyła się z nami, aby dzielić naszą radość i dumę.

Barbara Cegielska- Jackowska, RC Świnoujście

Fot. z arch. RC Śwoniujście

Zobacz też

Osiem miesięcy pomocy

Osiem miesięcy pomocy

W marcu 2022 Rotary Club Szczecin przyjął, we współpracy z Klubami Rotary Szczecin Center oraz Rotary Club Stargard, około 120…

Nie ustajemy w niesieniu pomocy dla Ukrainy

Nie ustajemy w niesieniu pomocy dla Ukrainy

Członkowie i członkinie RC Poznań, wstrząśnięci bezwzględnością rosyjskiego autorytaryzmu i złem, którego doświadcza społeczeństwo ukraińskie, nie ustają w niesieniu pomocy dla…

Centrum Wsparcia i Edukacji Uchodźców

Centrum Wsparcia i Edukacji Uchodźców

Kluby Rotary Warszawa Fryderyk Chopin oraz Warszawa Konstancin powołały do życia Centrum Wsparcia i Edukacji Uchodźców w Konstancinie-Jeziornej (Ukrainian Support…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.