Młodzi wsparli projekt „Liberdade”

Młodzi wsparli projekt „Liberdade”

Fash’n’act to charytatywny pokaz mody organizowany od kilku lat przez lokalną młodzież w Szczecinie. To właśnie oni wymyślają, planują i przygotowują stylizacje i całe prowadzone z ogromnym rozmachem wydarzenie, aby uzbierać fundusze dla potrzebujących. 31 marca 2022 roku odbył się piąty już Fash’n’Act zorganizowany przez Interact Szczecin International.

Tegorocznymi beneficjantami byli Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Iskierka, a także osoby z Ukrainy mieszkające na terenie Polski i potrzebujące pomocy – czyli rotariański projekt „Liberdade”. Jak wiadomo w grupie jest ogromna siła. Cztery połączone kluby: Rotary Club Stargard, Rotary Club Szczecin, Rotary Club Szczecin International i właśnie główni sprawcy, czyli Interact Szczecin kolejny już raz udowodnili, że nie tylko warto, ale i można pomagać.

Na wsparcie projektu „Liberdade” szczecińska młodzież Interact uzbierała i przekazała 20 000 złotych, co jest naprawdę niesamowitym osiągnięciem. Dziękujemy każdemu za wsparcie projektu i za dołożoną od siebie cegiełkę.

Jako starsi rotarianie pragniemy serdecznie podziękować: Prezydentowi Interact Szczecin International, Dariuszowi Szwecowi, który przez cały czas przygotowywał event od strony organizacyjnej i czuwał nad nim, Erykowi Sawerze oraz Zuzannie Reszkiewicz za pełen profesjonalizm i poprowadzenie piątego Fash’n’Act.

Brawa należą się również District Interact Representative oraz Wiceprezydentce Interact: Amelii Synak, za trudną do opisania pomoc, niesioną przez ostatnie tygodnie. Dziękujemy Wam wszystkim ogromnie zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kolejnej wspaniałej imprezy Fash’n’Act: Ewelinie Sabalskiej i Zofii Pietrasik, Tymonowi Sadowskiemu, Tomaszowi Kalecie, Lenie Kowalczyk, Martynie Królikowskiej, Bartkowi Szczykowskiemu, Dawidowi Kruszyńskiemu, Filipowi Bernatowi, Kindze Kusiowskiej, Janowi Śliwie, Adamowi Helińskiemu, Kosmie Kaszni.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM CZŁONKOM INTERACT SZCZECIN INTERNATIONAL ZA WASZE ZAANGAŻOWANIE ORAZ POŚWIĘCONY CZAS – to co robicie jest wzorcem nie tylko dla nas, ale i dla całego Rotary International na świecie.

Osobiście natomiast pragnę podziękować Tobie Isobel Perera-Turostowska – za cierpliwość, zaangażowanie i pomoc jaką wniosłaś w nasz wspólny rotariański projekt Liberdade – żeglarze dla Ukrainy.
Rotary Club Stargard

Autor: Tymon Sadowski Interact Szczecin International i Grzegorz Kotyński RC Stargard
Fot. z arch. Interact Szczecin International

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.