Mimo pandemii Interact nie próżnuje

Mimo pandemii Interact nie próżnuje

Niestety wiele różnych pomysłów musieliśmy odłożyć w czasie, lecz nie znaczy to, że zrezygnowaliśmy ze wszystkiego… a wręcz przeciwnie. Tym razem całą naszą uwagę postanowiliśmy skupić na schronisku, a dokładniej na Ośrodku Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie, niedaleko Grudziądza. Już podczas pierwszej wizyty w tym miejscu, wiedzieliśmy, że będzie to dopiero początek naszej przygody z tymi psiakami. W pierwszej kolejności celem działań było zapoznanie się z czworonożnymi przyjaciółmi i ich potrzebami. Dzięki przemiłym pracownikom schroniska zostaliśmy dokładnie oprowadzeni po ośrodku i mieliśmy możliwość wybrania sobie kilku piesków w celu wyjścia z nimi na spacer do lasu, nieopodal schroniska. Pieski były oczywiście pod opieką jednej z Pań pracujących w schronisku, która wybrała się z nami na spacer abyśmy mogli od razu porozmawiać o najważniejszych potrzebach tych wspaniałych psiaków.

Po wizycie w schronisku zorganizowaliśmy spotkanie klubu, a także przekazaliśmy informacje o planowanej akcji naszym opiekunom i jednocześnie członkom RC Grudziądz Centrum, którzy, bez chwili zastanowienia zadeklarowali nam swoją pomoc. Postanowiliśmy więc nie tracić czasu i od razu zabrać się do pracy.

Uznaliśmy, że dobrym pomysłem byłoby własnoręczne wykonanie smyczy jak i obroży. Równocześnie była to idealna możliwość integracji naszej młodzieży, która mogła spędzić razem czas. Dzięki pełni sił i chęci wykonaliśmy kilkadziesiąt obroży i smyczy różnych długości.

Ponadto zrobiliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy wśród naszych członków klubu, znajomych i rodzin. Udało nam się uzbierać bardzo wiele zabawek, smakołyków i karm a także koce i inne nakrycia, które z pewnością pomogą przetrwać psiakom ten mroźny okres.

Pracownicy schroniska byli bardzo wdzięczni i zadowoleni za okazaną pomoc a pieski na sam widok już skakały z radości. Dzięki nawiązaniu współpracy ze schroniskiem staramy się być na bieżąco z nimi w kontakcie i wspierać ich jak tylko możemy. Dodatkowo nasza młodzież z uśmiechem na twarzy przyjęła propozycję wolontariatu, ponieważ dzięki niemu mogą poznać dokładniej każdego pieska i spędzić z nim więcej czasu. Nie ukrywamy, iż radość psiaków jest dla nas najpiękniejszym podziękowaniem.

Julia Konieczna, Interact Grudziądz Centrum

Fot. z arch. Interact Grudziądz Centrum

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.