Mikołajkowe spotkania z dziećmi w Elblągu

Mikołajkowe spotkania z dziećmi w Elblągu

Współpracujący z RC Elbląg Centrum Mikołaj zaczął swoje święto dzień wcześniej ale i tak nie zdążył dotrzeć do wszystkich dzieci na czas. Spóźniony ale w pełnej gotowości i wyposażony w wielki wór prezentów dotarł 11 grudnia do dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka przy ul. Polnej w Elblągu. A wraz z nim Rotariańskie śnieżynki – Ola Mazurkiewicz, Ania Wadecka, Ewa Bidzińska i Ilona Nowacka.

Dzieci przywitały Świętego z radością, wspólnie z nim i jego świtą śpiewały i tańczyły. Miały specjalnie przygotowane piosenki o reniferach i lepieniu bałwanków. Do placówki uczęszczają w większości dzieci z autyzmem i nawet te z nich, które na co dzień wymagają indywidualnych zajęć ze względu na trudności w panowaniu nad emocjami, podczas spotkania z Mikołajem bez problemu i ku zdziwieniu opiekunów, uczestniczyły w zabawie ze wszystkimi.

Po wesołej części artystycznej przyszedł czas na prezenty. Każdy przedszkolak, wywołany po imieniu sam odebrał od Mikołaja swoją paczkę i miał okazję posiedzieć mu chwilę na kolanach oraz zrobić sobie z nim zdjęcie.

To trzecia placówka, którą RC Elbląg Centrum odwiedził z Mikołajem w tym roku. Łącznie członkowie Klubu przygotowali 158 paczek, które trafiły do 88 dzieci z niepełnosprawnościami oraz 70 Seniorów z Domu Pomocy Społecznej. Największe podziękowania należą się Aleksandrze Mazurkiewicz z RC Elbląg Centrum, dzięki jej zbiórkom słodyczy i zorganizowaniu Mikołaja wszystkie te wizyty doszły do skutku. Klub dokupił do paczek więcej słodkości, zabawki i książeczki, co łącznie dało naprawdę okazałe prezenty.

Mamy nadzieję, że tegorocznymi odwiedzinami zapoczątkowaliśmy cykliczne spotkania mikołajkowe i co roku będziemy pojawiać się z Mikołajem i prezentami w kilku miejscach.

Tekst i foto: Ilona Nowacka, RC Elbląg Centrum

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.