Mikołajki u dzieci i seniorów

Mikołajki u dzieci i seniorów

Dzień wcześniej – 5 grudnia 2017 r. Mikołaj zawitał do dzieci ze Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Elblągu oraz do seniorów w Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu.

– Przyjechałem do Was już dzisiaj, by zdążyć do wszystkich – tak przywitał się z dziećmi Mikołaj z długą siwą brodą.

Członkinie RC Elbląg Centrum, w roli pomocników w mikołajkowych strojach towarzyszyły Mikołajowi podczas wizyty u dzieci w Stowarzyszeniu oraz u seniorów w Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu. Klub zorganizował oba mikołajkowe spotkania i przygotował dla wszystkich paczki z
zabawkami i słodyczami.

Mikołaj, bardzo muzykalny i wyposażony w gitarę, był gotowy na każdą piosenkę, więc dzieci śpiewały nie tylko świąteczne „Pada śnieg” ale również „Konik na biegunach”, a seniorzy z ochotą wrócili do czasów harcerstwa podczas wykonania (na życzenie) „Płonie ognisko i szumią knieje”.

Dzieci były zachwycone i z ochotą uczestniczyły we wspólnym śpiewaniu by potem z błyskiem w oku odebrać osobiście z rąk Mikołaja swoje paczki.

W Domu Pomocy Społecznej niejednemu seniorowi zakręciła się łezka w oku a duże zainteresowanie zapowiadaną już kilka dni wcześniej wizytą Mikołaja, miało odzwierciedlenie w ilości osób jakie pojawiły się na wspólnym spotkaniu.

Okazało się, że niezależnie od wieku, radość z wizyty tego najbardziej popularnego Świętego, jest równie wielka.

Ilona Nowacka
RC Elbląg Centrum
Fot. Damian Nowacki

Zobacz też

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.