Międzynarodowy Rajd Motocyklowy – Elbląg 2023

Międzynarodowy Rajd Motocyklowy – Elbląg 2023

Tym razem członkowie i przyjaciele IFMR Polska spotkali się na Żuławach. W pięknym Hotelu Nowa Holandia położonym na obrzeżach Elbląga, pod nadzwyczaj troskliwą opieką naszych gospodarzy – Gosi i Grzegorza Twardowskich. Gościliśmy również Rotarian motocyklistów z Niemiec, Szwecji i Danii.

Odwiedziliśmy Kadyny i Frombork. Wysłuchaliśmy tam w katedrze koncertu organowego. Największą atrakcją tego dnia był przejazd kanałem Elbląskim, gdzie nawiązaliśmy sympatyczny kontakt z grupą rowerzystów ze Szczecina, którzy towarzyszyli nam wzdłuż całej trasy.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od oglądania pracę przekopu Mierzei Wiślanej. Potem przeprawiliśmy się promem przez Wisłę na jej zachodni brzeg. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Zamku w Malborku.

Wieczorem odbyła się pożegnalna uroczysta kolacja. Ostatniego dnia przy śniadaniu celebrowaliśmy urodziny jednego z naszych przyjaciół – Alexa. Stosowne życzenia odśpiewane były kolejno po polsku, duńsku, szwedzku i niemiecku. Rozstawaliśmy się jak zwykle z poczuciem szybko mijającego czasu, będąc pod wrażeniem wspaniałej organizacji zapewnionej przez Gosię i Grzegorza i umawiając się już na kolejne rajdy.

Tradycją naszych rajdów jest udział w charytatywnej aktywności lokalnych Rotarian. Tym razem uzbieraną kwotą około 1350 € wsparliśmy projekt przedstawiony przez Ilonę Nowacką z RC Elbląg Centrum, którego członkiem jest również nasz gospodarz – Gosia Twardowska. Jest to wyposażenie ośrodka Pogotowia Opiekuńczo – Wychowawczego w Elblągu, w którym przebywają dzieci zabrane w efekcie interwencji z domów rodzinnych.

Michał Marzec, IFMR Polska

Fot. z arch. IFMR Polska

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.