Międzynarodowy Obóz dla Młodzieży – The Future is Now

Międzynarodowy Obóz dla Młodzieży  – The Future is Now

Międzynarodowy Obóz dla Młodzieży  – „The Future is Now”

Wiek uczestników: od 15 do 17 lat.

Daty i czas trwania obozu: od 1 do 11 lipca 2022 r.

Lokalizacja: Kortowo, przedmieście Olsztyna (Pojezierze Mazurskie)

Koszt: 1560 zł plus koszt dojazdu do/z Olszyna (zgodnie z cennikiem Almaturu w zależności od miejscowości do 180 zł).

Współorganizator:  Rotary E-Club Polska

Współorganizator: Biuro Podróży ALMATUR https://www.almatur.pl/

Wybór miejsca: Biuro Podróży ALMATUR od kilkudziesięciu lat z powodzeniem organizuje obozy letnie w Kortowie. Młodzież mieszka w dobrze wyposażonych domach studenckich na terenie kampusu studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, które znajdują się w parku i tuż przy plaży (przystań ze sprzętem wodnym oraz strzeżone kąpielisko z nadzorem ratownika itp.). Doświadczona i profesjonalna kadra Almaturu organizuje wszystkie zajęcia dla uczestników obozu i przez cały czas sprawuje nad nimi opiekę.

Zakwaterowanie: 10 noclegów w pokojach dwuosobowych z łazienkami w akademikach studenckich. W budynku znajduje się świetlica i sala telewizyjna.

Wyżywienie: pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie) w stołówce. Śniadania i kolacje podawane są w formie bufetu szwedzkiego, natomiast obiady serwowane są do stołów. Tradycyjna kuchnia polska jest dostosowana do potrzeb żywieniowych młodzieży. Możliwe jest uwzględnienie specjalnych wymagań dietetycznych, ale organizatorzy muszą być o tym wcześniej poinformowani.

Więcej informacji oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: eclub@rotary.org.pl lub pod numerem telefonu 691935453

fot. z arch. Rotary E-club Polska

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.