Łączą ich wspólne zainteresowania

Łączą ich wspólne zainteresowania

W dniach 17-20 maja 2018 odbyło się pierwsze spotkanie Rotarian na motocyklach z Dystryktu 2231. Wydarzenie miało swoja bazę w Pensjonacie Romanowski w miejscowości Lutry położonym nad jeziorem o tej samej nazwie.

W pierwszym rajdzie udział wzięło 45 Rotarian Motocyklistów z Polski, Niemiec i Litwy.  Pomimo złych prognoz pogodowych udało nam się przejechać około 500 km zwiedzając urocze zakątki Warmii i Mazur. Te kilka wspólnych dni dało możliwość poznania się i podjęcia decyzji o założeniu Fellowship. Dzięki temu, w dniu 19 maja 2018 powstał International Fellowship of Motorcycling Rotarians Chapter Poland w skrócie IFMR – Polska który liczy obecnie 18 członków.

Powołano Zarząd w skład którego weszli: Prezydent – Tomasz Wiszniewski – RC Bartoszyce – Lidzbark Warmiński, wiceprezydent – Michał Frelichowski – RC Bydgoszcz, sekretarz – Janusz Babicz – RC Lublin Centrum, skarbnik – Alexander Heinelt – RC Warszawa Goethe, media i internet – Bendt Heverberg – RC Sopot International, członek Zarządu ds. kontaktów z IFMR AGS – Jern Ranke – RC Kleinmachnow. 

Kolejne spotkanie przewidziano na wrzesień bieżącego roku. W planach są także spotkania na kolejne lata.

Zapraszamy wszystkich Rotarian Motocyklistów do kontaktu oraz na naszą stronę internetową www.ifmr-polska.org.

Tomasz Wiszniewski

Prezydent – IFMR Polska

Fot. z arch. IFMR Polska

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.