Konwencje Rotary – Warszawa i Atlanta

Konwencje Rotary – Warszawa i Atlanta

Już około 7 kilogramów dokumentów naszej aplikacji zostało wysłanych do centrali Rotary International w Evanston od Dystryktu 2231 Polska. Dlaczego tak dużo? To 3 piękne księgi i 12 dodatkowych książek z technicznymi szczegółami wydrukowanych na reprezentacyjnym papierze, w eleganckiej oprawie – razem ponad 1 700 stron. Staramy się o prawa gospodarza – organizatora Konwencji Rotary International dla miasta Warszawy na lata 2023-25.

Praca wykonana przy przygotowaniach do aplikacji była naprawdę gigantyczna i możliwa tylko dzięki współpracy wielu partnerów, którzy uwierzyli w nasze hasło „Pomoc ponad własne interesy”. Kluczowe osoby pracowały ciężko całymi dniami i nocami przez ostatnie kilka miesięcy.

Po naszej wstępnej aplikacji złożonej w kwietniu 2016, już w październiku tego samego roku, wygraliśmy miejsce na liście 7 finalistów, w tym wielkim międzynarodowym konkursie. Teraz ta wielka finałowa aplikacja jest złożona i czekamy na dalsze pytania i wizytę inspektorów z USA. Ostateczna decyzja jury będzie ogłoszona w październiku 2017 roku.

O ile wygramy będzie to najważniejsze wydarzenie nie tylko dla Rotarian, ale dla całego naszego kraju. Przyjedzie 30 tys. wybitnych ludzi i spędzą w Polsce ponad 10 dni. To nie będą kibice na krótką dwudniową wizytę na mecz sportowy, ale ludzie biznesu, kultury i liderzy działań społecznych. Zyski dla Polski będą wielobranżowe, ale także dodadzą olbrzymi zastrzyk finansowy do naszej gospodarki. Najważniejsze będzie to, że wizerunek Polski na estradzie światowej podniesie się bardzo wysoko, dzięki wielkiej promocji przez wiele lat przed i po tym wspaniałym wydarzeniu.

Dla czego to aż tak ważne?

Konwencje Rotary International są organizowane co roku w wybranych metropoliach świata na skalę trudną do porównania. W ubiegłym roku w Seulu uczestniczyło 44 000 znakomitych gości z ponad 200 krajów.

Wkrótce, od 10-14 czerwca, 2017 odbędzie się jubileuszowa Konwencja RI w Atlancie dla 50 000 gości. Wszyscy zostaną na kilka dni przed i po tej wielkiej imprezie, która trwa nieustannie w dziesiątkach sal w wielkim Convention Centre i także w tej całej stolicy słynnego stanu Georgia na południu USA. To będzie przeżycie nie do zapomnienia. Już w ostatnich światowych czasopismach Rotarian oraz w naszym polskim Rotarianinie wydrukowano inspirujące artykuły o tych wspaniałych wydarzeniach.

Aby Polska wygrała prawa gospodarza na lata 2023-25, powinniśmy uczestniczyć w Atlancie w jak największej grupie polskich Rotarian, abyśmy byli widoczni i pokazali nasz entuzjazm i zaangażowanie całego naszego Dystryktu. Nasza finałowa aplikacja do tego konkursu dla Polski jest prawdopodobnie najlepsza ze wszystkich. Ale tylko wtedy uwierzą w nasze polskie możliwości, o ile nas zobaczą w Atlancie.

Każdy Rotarianin z Polski dostanie czerwono-biały kotylion z napisem „Ask me about Warsaw”. Co prawda nie można oficjalnie promować naszej konwencji w Warszawie do czasu, aż wygramy prawa gospodarza pod koniec tego roku, ale warto promować nasz kraj i naszą stolicę. Będziemy nawet mieli punkt spotkań dla naszej polskiej ekipy w House of Friendship.

Będzie wspaniała zabawa, dzielenie się wrażeniami z wybitnymi ludźmi z ponad 200 krajów i najlepsze występy muzyczne i prezentacje z całego świata w wielkich halach, jak także w kameralnych salach w ciągu ponad 100 Breakout Sessions. Niebywałe wrażenie nie do przegapienia.

A 6 lat później w Warszawie zrobimy to jeszcze lepiej, o ile to tylko możliwe. Ale jeszcze ważniejsze jest, czy Amerykanie zauważą naszych polskich Rotarian teraz w Atlancie. Więc mocno dopinguję i BARDZO SERDECZNIE zapraszam wszystkich!!!!

Mark Krawczyński
RC Warszawa City

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.