Konwencja Rotary International jednak wirtualnie

Konwencja Rotary International jednak wirtualnie

Drodzy Rotarianie, Rotaractorzy, przyjaciele,

przyzwyczailiśmy się już do ogłoszeń o konieczności przenoszenia większych wydarzeń planowanych na żywo do świata wirtualnego. Z wielkim smutkiem przekazuję wam informację, że Zarząd RI po raz kolejny zmuszony był podjąć trudną decyzję, wskutek której Światowa Konwencja Rotary International odbędzie się w formule wirtualnej. Decyzja ta może nie była zaskakująca, ale na pewno głęboko poruszyła nas i naszych przyjaciół z Tajwanu, którzy przygotowywali naprawdę wyjątkową uroczystość. Chciałbym gorąco podziękować Komitetowi Organizacyjnemu za ich ogromną pracę włożoną w planowanie Konwencji, która z pewnością na długo zapadłaby w naszej pamięci.

Mieliśmy nadzieję, że szczepienia w połączeniu z przestrzeganiem reżimu sanitarnego pozwolą nam opanować pandemię COVID-19 w dostatecznym stopniu. Zdajemy sobie sprawę, że choroba nadal pustoszy wiele rejonów świata i musimy zachować czujność oraz cierpliwość w kwestiach organizacji wydarzeń publicznych. Tajwan może pochwalić się niesamowitymi osiągnięciami w walce z pandemią, a lokalni Rotarianie nadal wyrażali chęć goszczenia nas podczas Konwencji. Jednak po konsultacji ze Światową Organizacją Zdrowia i tajwańskimi instytucjami odpowiedzialnymi za zdrowie publiczne stało się jasne, że zachowanie wszystkich środków ostrożności podczas organizacji imprezy na taką skalę jest niemożliwe.

Mimo rozczarowania z powodu konieczności zmiany formuły Konwencji, chcielibyśmy serdecznie zaprosić was na Wirtualną Światową Konwencję RI, która będzie dostępna dla członków z całego świata. Podczas ubiegłorocznej Konwencji wiele osób miało okazję wziąć udział w sesjach, które trwały przez cały tydzień. Przez cały rok poszerzaliśmy naszą wiedzę w kwestii organizacji wydarzeń wirtualnych i z jej pomocą przygotujemy uroczystość, która otworzy przed wami nowe możliwości w sferach rozrywki i inspiracji oraz pomoże wam zdobyć energię do kolejnych działań. Więcej szczegółów udostępnimy już wkrótce.

Konwencja, Prekonwencja i zwroty kosztów

Wszystkie istniejące rezerwacje zostaną automatycznie anulowane, a koszty zwrócone, w tym zakupy dokonane dla Rotaractów, studentów wymiany międzynarodowej RYE, Komitetów Międzykrajowych w ramach Prekonwencji oraz kupony na posiłki. Prosimy o niekontaktowanie się z zespołem odpowiedzialnym za rejestrację w kwestiach rejestracji, biletów i zakwaterowania. Wszyscy zainteresowani zostaną poinformowani o zwrotach. Jeśli ktoś zdecydował się na wcześniejsze anulowanie rezerwacji, otrzyma również zwrot opłaty administracyjnej w wysokości 50 dolarów.

Rejestracja na wydarzenia Komitetu Organizacyjnego (Host Organization Committee, HOC)

Koszty rejestracji na powyższe wydarzenia zostaną zwrócone bezpośrednio przez tajpejski HOC. Aby uzyskać więcej informacji, wejdźcie na stronę www.rotarytaipei2021.org.

Pokoje hotelowe

Jeśli posiadacie rezerwację u oficjalnego partnera Rotary, nie musicie podejmować żadnych dodatkowych czynności. Maritz, oficjalny partner Rotary, skontaktuje się z wami bezpośrednio w sprawie anulowania rezerwacji.

Jeśli dokonaliście rezerwacji grupowej i opłaciliście pokoje w całości lub w części, otrzymacie dodatkowe instrukcje na temat procedury zwrotu kosztów.

Chciałbym podziękować Rotarianom i Rotaractorom z całego świata za wasze zrozumienie i nieustającą chęć oraz gotowość do nauki przystosowywania się do nowych sytuacji. Dzięki temu Rotary staje się bardziej elastyczne i zwinne, czego z pewnością dowiedziemy podczas Wirtualnej Światowej Konwencji!

Życzę wszystkim zdrowia. Dbajcie o siebie.

Pozdrawiam was ciepło,

Holger Knaack

Prezydent Rotary International 2020-21

 

Tłumaczenie: Rafał Tondera, RC Warszawa Józefów, RAC Warszawa

 

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.