Konferencja Dystryktu – zarejestruj się już dzisiaj

Konferencja Dystryktu – zarejestruj się już dzisiaj

Drodzy Przyjaciele Rotarianie,

serdecznie zapraszam na Konferencję Dystryktu 2231, która odbędzie się w dniach 11 – 13 października 2019 r. w  Międzyzdrojach. Konferencja to największe wydarzenie każdej kadencji i prawdziwe rotariańskie święto. Mam nadzieję, że tak tematyka, jak i lokalizacja znajdą uznanie w Waszych oczach. W tym roku Prezydenta RI na konferencji reprezentować będzie PDG Lena J. Mjerskaug – Training Team Leader RI. Gospodarzem konferencji jest RC Świnoujście. Dziękuję wszystkim członkom tego klubu za chęć pomocy w organizacji tego wydarzenia.

Tegoroczna Konferencja Dystryktu pod tytułem „Rotary i ONZ wspólnie od 75 lat łączą świat” poświęcona jest kolejnej rocznicy współpracy Rotary International z ONZ.

Podczas konferencji założycielskiej ONZ, w uznaniu dotychczasowych zasług Rotary International otrzymało status doradczy. W 2015 roku kraje członkowskie ONZ podpisały porozumienie, które m.in. opisywało 17 dziedzin znajdujących się w centrum zainteresowania tej organizacji. Z tych 17 celów, Rotary International wybrało 6 dziedzin na które kładzie nacisk w swojej działalności: wspieranie pokoju na świecie, walka z chorobami, dostarczanie czystej wody, opieka nad matką i dzieckiem, wspieranie edukacji oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości.

Podczas tegorocznej Konferencji Dystryktu przedstawimy projekty realizowane przez kluby Rotary w Polsce, które  wpisują się jednocześnie w jeden z sześciu ww. celów.

Gościem specjalnym konferencji będzie Jacek Pałkiewicz – polski dziennikarz i podróżnik, odkrywca źródła Amazonki; członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. Temat wystąpienia brzmi: „Wartości, które łączą ludzi na wszystkich kontynentach„. W ten sposób nawiązujemy do tegorocznego hasła „Rotary Łączy Świat”. Po wystąpieniu przewidziane jest 30 minut na pytania. Podczas konferencji możliwe będzie uzyskanie osobistej dedykacji autora na jednej z książek.

Na czas konferencji stworzymy po raz pierwszy polską „Board of Friendship” – tablicę na której zaprezentujemy projekty klubowe. Swoje stanowiska będą mieć także Interact, Rotaract i KWM.

Konferencja tradycyjnie zakończy się Paradą Rotariańską, a dla chętnych – także uroczystą kolacją wraz z muzyką (DJ).

Wybrany na konferencję komfortowy hotel Aurora SPA w centrum Międzyzdrojów jest doskonałym obiektem, by zabrać do niego także swoją rodzinę z dziećmi.

Uczulam jednocześnie na jak najszybszą rejestrację i dokonanie płatności w hotelu, bowiem ilość miejsc i cena są ograniczone czasowo. Aby dokonać rejestracji kliknij  TUTAJ

Zapraszam do rodzinnego spędzenia tego jesiennego weekendu w rotariańskim nastroju. Nich ten czas pozwoli nam na odnowienie starych i nawiązanie nowych relacji. Poczujmy ducha przyjaźni rotariańskiej, tolerancji i zrozumienia, co da nam jeszcze więcej energii i zapału do dalszego działania.

Z rotariańskim pozdrowieniem

Małgorzata Wojtas

Gubernator Dystryktu 2231

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.