Konferencja Dystryktu 2231

Konferencja Dystryktu 2231

Drogie Rotarianki i Drodzy Rotarianie,

serdecznie zapraszam do udziału w Konferencji Dystryktu 2231 Rotary International w Spale w dniach 1 – 3 czerwca 2018 roku.
Coroczna konferencja jest okazją do podsumowania naszej działalności zarówno w Klubach jak i całego Dystryktu.
Po raz pierwszy podczas naszej konferencji uczestnikami będą studenci wymiany długoterminowej ,zaprezentują swoje kraje i ciekawostki z pobytu w Polsce w formie scenicznej. Gośćmi naszymi będą też Rotarctorzy, obchodzący w tym roku 50 lecie pierwszego klubu na świecie i 25 lecie w Polsce. Młodzież z Interactu, którą zapraszam serdecznie, będzie mieć okazję zapoznania się z programem wymiany bezpośrednio od uczestników .
Mamy nadzieję, że program przez nas przygotowany jest interesujący jak też inspirujący.
Komfortowy Hotel w otoczeniu wspaniałej przyrody w wiosennej krasie jest gwarancją dobrego nastroju, który zapewnią również interesujące wystąpienia naszych gości.
W ramach programu dla osób towarzyszących i uczestników w niedzielę z hotelu Mościcki będzie możliwość zwiedzania pozostałości po kompleksie niemieckich fortyfikacji z okresu II wojny światowej w Konewce i Jeleniu. Zwiedzania w położonym nieopodal Spały Inowłodzu kościółka św. Idziego i odrestaurowanych ruin zamku Kazimierza Wielkiego
Spacerując po Spale można odwiedzić kościółek w stylu polskim pw. Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej zbudowany w 1923, wieżę ciśnień z 1923 czy żeliwny pomnik żubra, który jest symbolem Spały.
W Spale znajduje się ośrodek przygotowań olimpijskich .
Spała jest znanym miejsce z pobytów Prezydentów II Rzeczypospolitej Naczelnika Państw Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Ignacego Mościckiego i Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.
W niedzielę będzie niepowtarzalna okazja do zapoznania się z elektro mobilnością, o czym więcej jest w programie.
Zapraszam do przyjazdu całymi rodzinami, połączmy konferencję z piknikiem rodzinnym, atrakcji nie zabraknie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

Z rotariańskim pozdrowieniem

Marian Jerzy Korczyński
Gubernator Dystryktu 2231

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.