Koncert Pamięci Karola

Koncert Pamięci Karola

Koncert „Pamięci Karola” odbył się 24 kwietnia 2019 r. w białostockiej Kawiarni Muzycznej Fama. Dzięki organizacji tego wydarzenia udało się zebrać ponad 12 000 złotych na rzecz edukacji pięcioletniej córeczki zmarłego niedawno artysty.

 

Karol Sypytkowski był kontrabasistą, kompozytorem, gitarzystą basowym. Współtworzył The Consonance Trio, prowadził studio nagrań Bass Studio, uczył gry na gitarze. Współpracował z licznymi zespołami muzycznymi, tworzył także muzykę do filmu, którego akcja dzieje się w Białymstoku – Czarna dama. Muzycy z zespołu The Consonance Trio postanowili raz jeszcze zagrać jego utwory i powspominać wspólne koncerty.

 

RC Białystok podjął się organizacji tego przedsięwzięcia, ale wolontariusze, którzy przyłączyli się do naszych działań byli nieocenieni.  Wszystko zaczęło się od tego że The Cosonance Trio, za pośrednictwem Jerzego Koby z RC Łódź i Tomasza Michalika z RC Białystok zgłosiło potrzebę zaistnienia tego wydarzenia i dalej potoczyło się samo. Joanna i Roman Sztrom z Kawiarni Muzycznej Fama udostępnili salę, muzycy zorganizowali koncert zapraszając do projektu zaprzyjaźnionych artystów, Jerzy Koba przygotował piękny plakat, Katarzyna Garłukiewicz (piosenkarka) z Jolantą Czemiel (RC Białystok) i Agnieszką Konopelko (nasza najlepsza wolontariuszka z doktoratem) zorganizowały licytację, którą poprowadził Krzysztof Szubzda (kabareciarz), a w licytacji pomagała także młodzież z Interact Białystok z Olgą Melcer na czele. Publiczność dopisała, rozeszło się ponad 150 cegiełek.

 

Koncert był także transmitowany na żywo przez specjalnie ustawiony kanał na naszym Fanpage RC Białystok. Transmisję przygotował i od strony technicznej poprowadził Maciej Dziemiańczuk z Dziemian Productions. Dzięki organizacji tego wydarzenia udało się zebrać ponad 12 000 złotych na rzecz edukacji pięcioletniej córeczki zmarłego niedawno artysty. Dziękujemy.

 

Jola Czemiel i Tomasz Michalik, RC Białystok

Fot. Jerzy Maciej Koba

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.