Koncert Charytatywny RC Polanica Zdrój

Koncert Charytatywny RC Polanica Zdrój

W Teatrze Zdrojowym w Polanicy Zdroju, 25 listopada 2017 roku, odbył się Koncert Charytatywny z udziałem orkiestry „Sygit Band”, zorganizowany przez RC Polanica Zdrój. Podczas wydarzenia udało się zebrać 7500 zł. Środki te zostały przekazane na Fundusz Stypendialny dla młodzieży z powiatu kłodzkiego.

Na scenie, zupełnie społecznie, wystąpił rotariański zespół „Sygit Band” składający się z muzyków, którzy na co dzień zajmują się czymś zupełnie innym niż muzyką, i często są znanymi osobistościami ze świata medycyny nauki i biznesu.

Dzień 25 listopada 2017 roku,  jako termin organizacji koncertu w uzdrowisku Polanica-Zdrój został określony przez specjalistów od marketingu jako, delikatnie mówiąc, karkołomny. Sytuację utrudniał dodatkowo fakt, że był to ostatni weekend listopada, czyli czas tradycyjnych zabaw andrzejkowych. Ale co jest potrzebne, aby koncert skazany na porażkę zamienić w sukces? Wystarczą wspaniałe koleżanki i koledzy klubowi, zaprzyjaźnione i gotowe do pomocy kluby i co najważniejsze składająca się z samych gwiazd orkiestra „Sygit Band”. Choć RC Polanica Zdrój istnieje dopiero od 2010 roku mieliśmy przyjemność gościć Rotarianina Macieja Sygita z jego zespołem już po raz trzeci, jednak po raz pierwszy orkiestra zagrała w pełnym składzie dostarczając nam wszystkim niezapomnianych doznań. Pomimo początkowych trudności, udało nam się wypełnić salę polanickiego Teatru Zdrojowego a uzyskane ze sprzedaży cegiełek środki pozwoliły na stworzenie Funduszu Stypendialnego dla społecznie zaangażowanych młodych ludzi uczęszczających do szkół powiatu kłodzkiego.

Wszystkie poprzednie koncerty orkiestry „Sygit Band” nacechowane były profesjonalizmem, ale ten zachwycił dodatkowo nowym, pięknym brzmieniem. Rozbudowane sekcje smyczkowe i dęte były ciekawą zmianą w stosunku do poprzedniego składu i stworzyły wspaniały podkład dla solistów. A solistami byli m. in. prof. Alicja Chybicka, Anna Majkut-Polańska, prof. Jan Miodek, prof. Marek Ziętek, Sławomir Kubas i Robert Zapałowicz. Urozmaicony repertuar podobał się publiczności, która zakończyła oklaski dopiero wtedy, gdy uzyskała obietnicę ponownych odwiedzin w Polanicy-Zdroju.

Niewątpliwą atrakcją była obecność Gubernatora naszego Dystryktu Jerzego Korczyńskiego, który w krótkim wystąpieniu przybliżył idee rotariańskie zgromadzonej publiczności. W przerwie koncertu prof. Jan Miodek sygnował swoim podpisem książki o poprawnej polszczyźnie.

Po każdym tego typu wydarzeniu nadchodzi czas na podsumowanie. Podczas koncertu udało się zebrać 7 500 zł. Kwota ta zasiliła Fundusz Stypendialny, otrzymaliśmy także bardzo pochlebne publikacje w lokalnej prasie, reportaż był emitowany również w Telewizji Kłodzkiej. Z pewnością było warto.

Andrzej B. Olszewski, RC Polanica Zdrój

Fot. Zygmunt Byrski

Plakat z arch. RC Polanica Zdrój

Zapraszamy do obejrzenia relacji Telewizji Kłodzkiej z tego wydarzenia:

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.