Koncert charytatywny dla Julki

Koncert charytatywny dla Julki

W dniu 17 listopada b.r Interact Grudziądz Centrum z pomocą swojego starszego brata – Klubu Roraty Grudziądz Centrum, zorganizował koncert charytatywny na rzecz koleżanki, 17 letniej Julki, która choruje na Chłoniaka Hodgkina.

Wydarzenie odbyło się w Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu (dawny klub Garnizonowy). Przedsięwzięcie wsparło ponad 50 firm z całego Grudziądza, które ufundowały m.in vouchery i bony upominkowe. Przed salą koncertową można było skorzystać z porad makijażystek z firmy AVON, zrobić zdjęcia w Fotobudce oraz skosztować czegoś pysznego w kawiarence z napojami, kawą, herbatą i domowymi wypiekami. Dzięki wsparciu RC Grudziądz Centrum młodzież z Interact ma możliwości podejmowania się takich przedsięwzięć.

Podczas koncertu na scenie zagościło 6 zespołów: Out of Control, Hope, Bluesqua, Monolith, Dream Girl oraz Flat blue. W przerwach odbyły się licytacje. Łączna kwota jaką zebraliśmy podczas koncertu to 10 tysięcy złotych. W wydarzeniu wzięło udział około 370 osób.

Razem jesteśmy siłą i mamy dużo możliwości. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie, mamy nadzieję, że na jednym takim przedsięwzięciu się nie skończy i będziemy mieli szansę po raz kolejny, pomóc naszej chorej koleżance. Możemy głośno powiedzieć Jesteśmy z Tobą Julka i nie zostawimy Cię w potrzebie.

Zuzanna Bernacka
Interact Grudziądz Centrum


For. z arch. Interact RC Grudziądz Centrum

Zobacz też

Ciepłe buty dla 200 dzieci

Ciepłe buty dla 200 dzieci

W dniu 18 listopada 2017 odbyła się cykliczna już akcja „Ciepłe buty na zimę” zorganizowana przez Rotary Club Szczecin Center.…

Kolejny Grant Globalny zakończony

Kolejny Grant Globalny zakończony

Z radością informujemy, że kolejny rozpoczęty Global Grant Nr GG 1527004 w Dystrykcie 2231 prowadzony przez Rotary Klub Bartoszyce –…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.